Americký prezident Ronald Reagan napsal synovi: „Muž, který investuje do manželství dvakrát méně, než by měl, dostane stejně“

Ronald Reagan se stal prvním rozvedeným prezidentem Spojených států. Jeho manželství s herečkou Jane Wyman bylo ukončeno.

Ronald a jeho druhá manželka Nancy Davis však spolu žili 52 let a byli vždy příkladem šťastné rodiny.

V roce 1971 se Reagan, tehdejší guvernér Kalifornie, nemohl zúčastnit svatby svého nejstaršího syna Michaela, kterého adoptoval se svou první manželkou Jane, a předal mu přání:

Ronald Reagan / Zdroj: britannica.com

„Milý Mike,

slyšel jsi spoustu vtipů, které sdílejí všichni „nešťastně ženatí“ a cynici. Nyní, pokud o tom nikdo nemluvil, je tu jiný úhel pohledu: vstupuješ do nejdůležitějšího a nejvýznamnějšího vztahu, který v lidském životě existuje.

Někteří muži jsou přesvědčeni, že ‚to, co žena neví, jí neublíží‘. Pravdou je, že někde hluboko uvnitř, i když nenašla na límci košile stopy rtěnky, žena vždy ví. A s touto znalostí nějaká magie zmizí ze vztahu.

Vetšina mužů, kteří hovoří o nesmyslnosti manželství, může za zničení vztahu více než jejich manželky. Muž, který investuje do manželství dvakrát méně, než by měl, dostane stejně.

Ronald Reagan s manželkou / Zdroj: binokl.cc

Každý muž může být idiotem a podvádět, to nevyžaduje mužnost. Je však zapotřebí mnohem více, aby zůstal atraktivním a milovaným pro ženu, která slyšela tvé chrápání, viděla tě neoholeného, ​​starala se o tebe, když ti bylo špatně, a prala tvé špinavé prádlo.

Nech ji pocítit hřejivou vnitřní záři štěstí a uslyšíš opravdu krásnou hudbu.

Pokud skutečně miluješ dívku, nikdy se ji nenecháš ponižovat a přemýšlet, zda je sekretářka nebo společná známá, kterou jsi pozdravil, důvodem tvého pozdního návratu domů.

Nebudeš také chtít, aby se jiná žena setkala s tvou manželkou, smála se hluboko v duši a dívala se na ni s pochopením, že to je žena, kterou jsi zradil kvůli jiné.

Ronald Reagan s manželkou / Zdroj: evreimir.com

Mikeu, víš lépe než většina ostatních, co je nešťastný domov a co může udělat ostatním. Nyní máš šanci to napravit. Pro muže neexistuje větší štěstí, než když se na konci dne budeš přibližovat k dveřím domu a vědět, že někdo uvnitř čeká na zvuk tvých kroků.

S láskou,

Táta.

P. S. Nikdy se nedostaneš do potíží, pokud alespoň jednou denně budeš říkat ‚Miluji tě‘.“

PSALI JSME: 15 CITÁTŮ LUXUSNÍ SOPHIE LORENOVÉ O TAJEMSTVÍ ÚSPĚCHU V ŽIVOTĚ A LÁSCE

PŘIPOMÍNÁME: NAVZDORY VŠEM PŘEKÁŽKÁM JEJICH LÁSKA ZVÍTĚZILA: CO ŘÍKÁ BRIGITTE MACRONOVÁ O SVÉM OSOBNÍM ŽIVOTĚ

Share