Adam Vojtěch poděkoval lidem za podporu a všem poblahopřál k Vánocům: Exministr také řekl pozitivní zprávu o mutaci omikron

Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch tuto funkci vykonával dvakrát. Hodně času musel věnovat boji proti koronaviru, ale kromě toho resort pod jeho vedením dělal i další užitečné věci pro společnost. O Vánocích by chtěl všem poděkovat za podporu, kterou cítil, když vedl ministerstvo. Kromě toho zmínil jednu pozitivní zprávu týkající se mutace omikron. Řekl to pro server ŽivotvČesku.cz.

Bývalý šéf resortu zdravotnictví považuje za velký úspěch ministerstva pod jeho vedením velkou novelu zákona o veřejném zdravotním pojištění. Dalším úspěchem podle něj je zákon o elektronizaci zdravotnictví.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

O svých plánech do budoucna ale nyní mluvit nechce. Tvrdí, že teď je pro něj nejdůležitější odpočinek a chce trávit čas s rodinou.

„Děkuji všem lidem za podporu za bezmála čtyři roky práce,“ uvedl Adam Vojtěch pro Život v Česku. Podle něj to rozhodně bylo těžké období pro celou společnost i pro zaměstnance ministerstva zdravotnictví.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Určitě ho potěšilo, že když skončil ve své funkci, mnoho lidí mu psalo pozitivní dopisy, děkovalo mu za práci a také vyjadřovalo podporu.

Popřál všem lidem k Vánocům pevné zdraví a také, aby se situace v roce 2022 zlepšila a aby už jsme neměli takové problémy jako v minulosti kvůli koronaviru.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kromě toho řekl jednu pozitivní zprávu o mutaci omikron. Podle britské agentury pro zdravotní bezpečnost je pravděpodobnost hospitalizace u lidí nakažených variantou omikron o 50 až 70 procent nižší než u lidí s variantou delta.

Také lidé po nakažení mutací omikron mají pravděpodobnost, že skončí na pohotovosti o 31 až 45 procent nižší než lidé po nakažení mutací delta. Ale vědci říkají, že tato analýza je zatím „předběžná a velmi nejistá“.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Adam Vojtěch doufá, že to brzy skončí a všichni si budou moci po epidemii odpočinout.

PSALI JSME: MILAN KUBEK SE PUSTIL DO JIŘÍHO BERANA: PŘÍČINOU SPORU BYLO NOŠENÍ RESPIRÁTORŮ A TO, ŽE LIDÉ POTŘEBUJÍ DÝCHAT ČERSTVÝ VZDUCH

PŘIPOMÍNÁME: VÁLEK PLÁNUJE UPRAVIT VYHLÁŠKU O POVINNÉM OČKOVÁNÍ: MINISTR ZDŮRAZNIL, ŽE LIDEM VĚŘÍ A NECHCE JIM JEN NAŘIZOVAT

Share