Adam Vojtěch je od soboty v izolaci: ministr zdravotnictví prozradil, jaký má průběh nemoci

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch se nakazil koronavirem, takže od soboty je v izolaci. Neví, kdy a jak se mohl nakazit, ale podle svých slov má mirný průběh nemoci. Řekl to pro CNN Prima News.

„Je mi zatím celkem dobře. Mám velmi mírný průběh, vakcína funguje. Mám jen trochu kašel, ale jinak nic zásadního,“ uvedl Adam Vojtěch.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

V sobotu se ministr dozvěděl, že výsledek jeho PCR testu je pozitivní. Prostřednictvím svého Twitteru informoval veřejnost, že se nakazil a že bude pracovat z domova.

Uvedl také, že hygienikům sdělil své kontakty, například než se dozvěděl výsledek testu, měl schůzky s dalšími ministry.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Jsou však všichni očkovaní, takže podle platných pravidel nemusí do karantény. Kromě toho zatím není známo, zda by někdo z nich mohl mít také pozitivní výsledek.

Kromě Adama Vojtěcha se nakazila koronavirem i hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Proto je také nucena strávit 14 dní v izolaci.

Pavla Svrčinová / Zdroj: youtube.com

Ministr zdravotnictví tvrdí, že neví, kde přesně mohl nákazu chytit. Také neví, zda to může nějak souviset s paní hlavní hygieničkou.

PSALI JSME: V PŘÍPADĚ POTŘEBY: PFIZER MÁ KVŮLI OMIKRONU SVOU VAKCÍNU DO 100 DNŮ VYLEPŠIT, ŘEKLA ŠÉFKA EVROPSKÉ KOMISE

PŘIPOMÍNÁME: WHO VYZÝVÁ, ABY SVĚT KVŮLI VARIANTĚ OMIKRON NEOMEZOVAL CESTOVÁNÍ: ZATÍM NEMÁ DOSTATEK DAT

Share