WHO vyzývá, aby svět kvůli variantě omikron neomezoval cestování: Zatím nemá dostatek dat

Světová zdravotnická organizace vyzvala země po celém světě, aby kvůli koronavirové variantě omikron nezaváděly omezení na lety z jižní Afriky.

WHO/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Regionální ředitelka WHO pro Afriku Matshidiso Moeti podle agentury Associated Press vyzvala země, aby dodržovaly vědecké a mezinárodní zdravotní standardy a vyhnuly se tak omezením cestování.

Na letiště/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Pokud budou restrikce zavedeny, neměly by být příliš agresivní, ale měly by být vědecky podložené v souladu s Mezinárodními zdravotními předpisy, uznávanými ve více než 190 zemích.

Koronavirus/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Moeti pochválila Jihoafrickou republiku za to, že dodržuje mezinárodní zdravotní předpisy a informuje WHO.

WHO/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Světová zdravotnická organizace uvedla, že zatím nemá dostatek dat, aby mohla říct, že nová varianta koronaviru omikron je nebezpečnější než delta, a připomněla účinnost očkování při snižování úmrtnosti a závažných případů.

Očkování/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Poznamenala, že se účinnost dostupných vakcín proti nové variantě omikron stále zkoumá.

PSALI JSME: LÉKAŘKA Z JIHOAFRICKÉ REPUBLIKY UVEDLA, JAKÉ JSOU TYPICKÉ PŘÍZNAKY PRO NOVOU VARIANTU KORONAVIRU OMIKRON: ODBORNÍCI TAKÉ ŘEKLI, JESTLI PROTI NÍ BUDE ÚČINNÁ VAKCÍNA

PŘIPOMÍNÁME: JAROSLAV FLEGR ŘEKL, ŽE MOŽNÁ MUTACE OMIKRON BY MOHLA BÝT DAREM Z NEBES A VYSVĚTLIL PROČ: PROMLUVIL TAKÉ O HROMADNÝCH AKCÍCH A TESTOVÁNÍ

Share