Lékaři tvrdí, že dětem chybí sportování, což má špatný vliv na jejich zdraví: pediatrička z Brna žádá o návrat žáků do škol

Lékaři se obávají, že zavřené školy a nemožnost sportovat bude mít negativní vliv na psychické a fyzické zdraví dětí. Pediatrička z Brna Tamara Polášková uvedla, že se s těmito problémy setkává denně během prohlídek. Píše o tom web novinky.cz.

Lékařka říká, že se děti sice k trénování po 17. květnu vrátily, ale není to stejné, jako bylo do března minulého roku. Nejvíce pandemie zasáhla týmové sporty.

Týmové sporty / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Problémem bylo také umožnit trénovat celému týmu pohromadě a nějakou dobu trvalo, než opatření dovolila větší počet hráčů na jednom hřišti.

„Těch plnohodnotných tréninků do letních prázdnin, během nichž měla většina sportovních týmů pauzu, tak děti skutečně moc neměly,“ řekla Polášková.

Tamara Polášková / Zdroj: novinky.cz

V září se ale situace znovu zhoršila a pro mnoho dětí zpřísňování znamenalo konec týmových sportů a musí trénovat individuálně.

Podle pediatričky se do odráží na zdraví dětí školního věku tedy 6 až 15 let. Navíc podle ní individuální tréninky jsou demotivující pro mladší žáky. Chybí jim kontakt se spoluhráči, trenéry a postrádají zápasy.

Pro mnoho děti dle slov Poláškové je těžké hledat motivaci, aby individuální tréninky plnily. Rovněž dětem chybí pravidelný sociální kontakt.

Lékařka také zdůraznila, že díky studiím dat z předchozích let a ve srovnání s aktuálními údaji děti prý během lockdownu přibraly průměrně 2 kilogramy na váze.

Týmové sporty / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Mezi dětmi se podle ní šíří apatie a už jim je prý jedno, kdy se vlastně do škol vrátí. Přibývá tak více psychických problémů, které mohou vést k porušení příjmu potravy.

Nakonec Polášková řekla, že chce, aby se děti co nejdříve vrátily do škol, i kdyby měly nosit roušky ve třídě. Rovněž podporuje očkování učitelů a možnost sportování u dětí.

PSALI JSME: VEČÍREK V TEPLICÍCH MŮŽE BENDU STÁT VELMI DRAZE: NEJSPÍŠ PŘIJDE O OBROVSKÉ FINANČNÍ KOMPENZACE

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA BUDE MUSET POSLANCŮM NAVRHNOUT NOVELU VOLEBNÍHO ZÁKONA, ŘEKL RADEK VONDRÁČEK: PODLE SOUDU BY SE ALE VOLBY MOHLY KONAT DOKONCE I BEZ NOVELY

Share