„Zbavení Putina moci přijde, ale jiným způsobem“: Demonstrace podle ruského opozičního politika Putinův režim nesvrhnou

Podle bývalého náčelníka generálního štábu ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného si ruská elita uvědomila dvě věci: Putinovy ​​vojenské plány na Ukrajině se ukázaly jako nereálné a západní sankce skutečně zasahují ruskou ekonomiku.

Bývalý šéf štábu Navalného a ​​ruský opoziční politik Leonid Volkov si je jistý, že ruský prezident přijde o svou moc nikoli v důsledku protestních akcí, ale kvůli eskalaci „vnitřních konfliktů v jeho okolí“. Volkov o tom hovořil v rozhovoru pro zpravodajský portál Redaktionsnetzwerk Deutschland, zveřejněném v neděli 10. dubna.

Ruský opoziční politik Leonid Volkov/ Zdroj: YouTube

Ruský opozičník označil myšlenku, že by Putin „mohl být smeten několika velkými protestními pochody“, za naivní. „Zbavení Putina moci přijde, ale jiným způsobem,“ zdůraznil. Podle něj je „nejpravděpodobnějším scénářem“ konflikt uvnitř ruských elit.

„Politická a ekonomická elita v Moskvě není homogenní. Většina z těchto lidí, jak jistě víme, byla proti válce. Mnozí byli dokonce šokováni, když Putin nařídil invazi,“ řekl Volkov.

Ruský opoziční politik Leonid Volkov/ Zdroj: YouTube

Podle něj panuje v kruzích politické a ekonomické elity v Rusku úzkost, která se projevuje mnohem silněji než u běžných Rusů.

Na otázku, co může Západ udělat pro to, aby pomohl eskalovat vnitřní konflikty mezi elitami, opozičník odpověděl, že by západní politici měli být odvážnější v jednání s ruskými vůdci.

Putin/ Zdroj: YouTube

„Proč kupříkladu Anthony Blinken neosloví svého kolegu Sergeje Lavrova a neřekne mu: „Hele, když se teď zřekneš Putina a veřejně odsoudíš jeho zločiny, my ti poskytneme imunitu a bezpečí?“ navrhl Volkov. Takové kroky by podle něj mohly urychlit rozkol v Moskvě.

Volkov je přesvědčen, že Putin nemá a nemůže mít žádného nástupce . „Putin by okamžitě odstranil každého, kdo by v posledních letech zvedl hlavu a prohlásil, že se chce stát jeho nástupcem. Nesmíme zapomínat, že tento člověk je diktátor,“ uvedl opoziční politik.

Ruský opoziční politik Leonid Volkov/ Zdroj: YouTube

Podle něj způsobila „Putinova válka Rusku obrovské škody“, zcela zničila mezinárodní reputaci země a vedla k odlivu mozků.

PSALI JSME: „NIČÍŠ BUDOUCNOST SVÉ VLASTNÍ ZEMĚ“: NĚMECKÝ KANCLÉŘ VYZVAL PUTINA, ABY OKAMŽITĚ STÁHL RUSKÉ JEDNOTKY Z UKRAJINY

PŘIPOMÍNÁME: PUTINŮV KAMARÁD BERLUSCONI HOVOŘIL O ZLOČINECH SPÁCHANÝCH RUSKOU FEDERACÍ V BUCHI A ODSOUDIL INVAZI NA UKRAJINU

Share