50letá turistka, která se ztratila v horách, byla nalezena na útesu: Ani záchranáři nevěděli, jak se tam dostat

Byla to nejhorší záchranná operace, jakou si záchranná služba Whistler Search & Reascue pamatuje. V ohrožení byl nejen objekt záchrany – 52letá žena, ale také samotní záchranáři.

V parku Garibaldi se ztratila 52letá žena. Sama zavolala záchrannou službu a požádala o pomoc. Záchranáři bez váhání jeli do parku.

„Obvykle se někdo ztrácí na turistické stezce,“ říkají.

Záchranáři ale prohledali dvě nejoblíbenější turistické stezky a jejich okolí a nenašli nikoho. Potom zahájili pátrání ze vzduchu za pomoci vrtulníku a nakonec ztracenou ženu nalezli. Seděla uprostřed strmého skalního útesu Black Fang.

Nejsou tam žádné turistické stezky. Ani horolezci s vybavením tam nechodí. Jak se tam paní dokázala dostat je skutečná záhada. Záchranáři ale na přemýšlení neměli čas.

Vrtulník se ale nemohl tam dostat. Záchranáři se obávali, že větrné víry od vrtulníku způsobí pád nestabilního kousku skály, na kterém se nachází žena.

Pak ale našli cestu ven: rozhodli se ženě hodit lano. Bylo to velmi nebezpečné a kvůli sebemenší chybě mohl vrtulník spadnout do propasti spolu s turistkou. Bylo to pouze 60 metrů k zemi.

Záchranáři se ale rozhodli riskovat: vytáhli všechna nejdelší lana a hodili je ženě. Měli ale malý problém: nevěděli, jak jí vysvětlit, co má dělat.

A poté záchranáři natočili videonávod a poslali video paní na smartphon. Žena opakovala každý krok a naštěstí se jí to podařilo.

PSALI JSME: PRŠELO A NA SKLÁDCE SE Z CHLADU TŘÁSLO MALÉ ŠTĚNĚ: ZACHRÁNIT HO MOHLO JEN KOUZLO

PŘIPOMÍNÁME: HUBNUTÍ PRO ZÁCHRANU RODINY: JAK ŽENA DOKÁZALA ZHUBNOUT Z 259 NA 80 KG

Share