Po stopách původu koronaviru: Odborník WHO prozradil pravděpodobnou příčinu vzniku pandemie

Odborníci Světové zdravotnické organizace, kteří zkoumají původ COVID-19, se domnívají, že by příčinou nového koronaviru mohl být obchod s divokými zvířaty v Číně, uvedla agentura Bloomberg.

V nemocnici/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Po návštěvě Wu-chanu, kde došlo k prvnímu vypuknutí koronaviru, vědci určili čtyři hypotézy o původu COVID-19. Čínští odborníci propagovali, že virus byl do Číny přivezen prostřednictvím potravin nebo obalů.

V nemocnici/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Administrativa bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa tvrdila, ze virus unikl z místní laboratoře. Obě verze jsou považovány za nepravděpodobné.

V nemocnici/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Nejpravděpodobnější hypotéza podle odborníků WHO spočívá v tom, že se virus mohl rozšířit prostřednictvím obchodu s divokými zvířaty v Číně, kde se používají jak v potravinách, tak v alternativní medicíně.

V nemocnici/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Živá divoká zvířata náchylná k infekci koronavirem byla prodávána na trhu s mořskými plody ve Wu-chanu. Mohli to být zprostředkovaní nositelé viru, uvedl člen mezinárodního týmu WHO Peter Daszak.

Peter Daszak/ Zdroj: YouTube

„Hlavní závěr v této fázi práce – a to samozřejmě ještě není úplný – spočívá v tom, že cesta SARS byla pro COVID-19 účinná,“ řekl Daszak.

PSALI JSME: DNESVE SVĚTĚ SE Z KORONAVIRU UZDRAVILO 99,7 MILIONU LIDÍ: EVROPSKÝ KOMISAŘ UVEDL, ŽE EU NEPOTŘEBUJE RUSKOU VAKCÍNU PROTI KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: „NEBEZPEČÍ STÁLE EXISTUJE“: WHO UVEDLA, ŽE SE BRITSKÁ VARIANTA KORONAVIRU STÁVÁ V EVROPĚ DOMINANTNÍ

Share