„Nebezpečí stále existuje“: WHO uvedla, že se britská varianta koronaviru stává v Evropě dominantní

Podle Světové zdravotnické organizace se britská mutace koronaviru rozšířila téměř po celé Evropě a postupně se stává dominantní. Uvedl to ředitel Regionálního úřadu pro Evropu Hans Kluge.

V nemocnici/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Přibližně 48 z 53 evropských zemí a teritorií uvedlo o .1.1.7. variantě, která v regionu postupně převládá,“ řekl na briefingu.

Hans Kluge/ Zdroj: YouTube

Kluge varoval, že „nebezpečí stále existuje“ v Evropě: minulý týden bylo na celém kontinentu hlášeno více než 1,2 milionu případů koronaviru a více než 20 000 lidí zemřelo.

Koronavirus/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Dodal, že WHO je „obzvláště znepokojena“ situací s rozšířením COVID-19 na Balkáně a ve střední Evropě, přičemž zdůraznil, že počet hospitalizací a úmrtnost tam patří mezi nejvyšším na světě.

V nemocnici/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Podle Klugeho je „nejnaléhavější“ situace pozorována v těch regionech Evropy, kde „se prvních šest měsíců roku 2020 podařilo tuto nemoc zvládnout“.

V nemocnici/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Míra výskytu případů stále roste a přesouvá se na východ,“ řekl Kluge.

https://twitter.com/WHO_Europe/status/1372486725994377216

PSALI JSME: VÍCE NEŽ 98,2 MILIONU LIDÍ NA CELÉM SVĚTĚ SE ZOTAVILO Z KORONAVIRU: VAKCÍNA OD FIRMY JOHNSON & JOHNSON JE PODLE WHO VHODNÁ PROTI MUTACÍM VIRU

PŘIPOMÍNÁME: BORIS JOHNSON UVEDL, ŽE JE PŘIPRAVEN NA OČKOVÁNÍ VAKCÍNOU ASTRAZENECA: WHO DOPORUČUJE POKRAČOVAT VE VAKCINACI TOUTO LÁTKOU

Share