Žena snila o dítěti, netušila ale, jaké překvapení ji čeká: Porodila dvojčata různého věku

Gabriella Christmasová z Bedfordshire ve Velké Británii byla nadšená, když zjistila, že je těhotná. Ale během ultrazvukového vyšetření byla šokována, když si lékařka všimla stínu.

30letá žena byla ohromená, když jí lékaři řekli, že není to stín, ale její druhé dítě, které bylo počato několik týdnů po prvním.

Matka s dvojčaty/ Zdroj: goodhouse.ru

Tento vzácný jev se nazývá superfetace, kdy už těhotná žena počne další dítě. Vyskytuje se to pouze u 0,3% žen.

Druhé dvojče se vyvíjí o tři týdny později než první, uvádí server Metro.co.uk.

Dvojčata/ Zdroj: goodhouse.ru

Gabriella řekla, že myslela, že jí hrozí potrat: „Měla jsem intravaginální ultrazvuk, protože termín byl velmi krátký. Lékaři řekli, že viděli dítě a stín, který by mohl být dalším dítětem.

Nebyli si ale jisti, protože dítě byl mnohem menší. Při 12týdenním ultrazvuku se lékaři obávali, protože jedno embryo bylo mnohem větší než druhé, a mysleli si, že je to kvůli sdílené placentě.“

Dvojčata/ Zdroj: goodhouse.ru

Dvojčata Eduardo a Ezra se narodila císařským řezem v červenci 2018 a přes věkový rozdíl byla zdravá. Eduardo, který byl počat jako první, vážil o třetinu více než Ezra.

Dvojčata/ Zdroj: goodhouse.ru

Šťastná matka vysvětlila: „Jsou to dvojčata, protože se narodila ve stejný den a mají stejné rodiče, ale ukázalo se, že jde o dvě samostatná těhotenství. Bylo velmi těžké pochopit, že jsem znovu otěhotněla, když jsem už byla těhotná.“

Dvojčata/ Zdroj: goodhouse.ru

„Když se dvojčata narodila, Ezra byl mnohem menší. Zpočátku vypadala jako malý starý muž. Měla jsem velké štěstí, že porodila zdravá dvojčata. Existovaly obavy, že Ezra bude muset ležet na jednotce intenzivní péče. Ukázalo se ale, že Ezra byla zdravá, stejně jako Eduardo,“ dodala matka.

Dvojčata/ Zdroj: goodhouse.ru

Gabriella říká, že lidé nyní těžko věří, že Eduardo a Ezra jsou dvojčata.

PSALI JSME: NEJIDENTIČTĚJŠÍ DVOJČATA SVĚTA SDÍLÍ I PŘÍTELE: CHTĚJÍ SE PROVDAT ZA JEDNOHO MUŽE

PŘIPOMÍNÁME: AMERIČANKA PORODILA V 57 LETECH DVOJČATA: JAK DNES ŽIJÍ A VYPADAJÍ MATKA A JEJÍ ŠESTNÁCTILETÉ DĚTI

Share