92letá žena uháčkovala královskou rezidenci a obrátila na to pozornost královny

Panství Sandringham je oblíbeným sídlem královny Alžběty. Sandringhamské panství je klenotem na pobřeží Norfolku, který se pyšní 20 000 akry nádherných zahrad a bohatou architekturou.

Dílo Margaret Seamanové/Zdroj: goodhouse.ru

Margaret Seamanová panství dobře zná, protože většinu svého života žila v sousedství královny. Když 92letá prababička zůstala kvůli pandemii uvězněná doma, okamžitě ji napadlo, co dělat.

Margaret Seamanová a její dílo/Zdroj: goodhouse.ru

Margaret nebyla smutná, když vláda Velké Británii nařídila zůstávat doma, protože má koníček. Žena zbožňuje pletení a byla ochotná háčkovat doslova od rána do večera. Starší Angličanka si však měla velké obavy o pracovníky zdravotnictví, kteří musí zvládat obrovský stres a zátěž. Začala hledat způsob, jak jim pomoci.

Margaret Seamanová a její dílo/Zdroj: goodhouse.ru

Řešení přišlo rychle – Margaret vymyslela rozsáhlý projekt, který měl lékařům pomoci vydělat peníze. Rozhodla se uháčkovat sídlo Sandringham House: do nejmenších detailů, s domy, balkony, kvetoucími stromy a záhony. S královskou rodinou a zahradníky. Žena pletla rok a půl – někdy i 15 hodin denně. Nakonec byl neuvěřitelný pletený palác dokončen.

Margaret Seamanová a její dílo/Zdroj: goodhouse.ru

Hotový vlněný palác byl čtyři metry dlouhý a tři metry široký. Královna a její choť, tehdy ještě žijící, byli velcí jako ukazováček, ale docela dobře rozpoznatelní.

Dílo Margaret Seamanové/Zdroj: goodhouse.ru

Úžasný smysl pro detail! Na stromech rostou listy, na záhonech „rostou“ květiny a každý člen královské rodiny je zcela rozpoznatelný podle obličeje. Margaret se nenechala omezovat věkem – všechno si svázala sama, každý detail. Až na ty nejmenší detaily požádala o pomoc svou dceru a nejlepší kamarádku, protože její zrak už nebyl dostatečný pro takové detaily.

Dílo Margaret Seamanové/Zdroj: goodhouse.ru

Margaret byla ze svého projektu nadšená – pomohl jí totiž najít smysl každého dne celé pandemie.
I královna byla nadšená. Byla prvním člověkem, který uviděl „vlněný zázrak“ na festivalu Norfolk Masters. Margaret se podařilo vybrat pro lékaře více než 240 000 kč (8 000 liber) – její mise byla splněna.

Dílo Margaret Seamanové/Zdroj: goodhouse.ru

Dílo je nyní vystaveno pro veřejnost v tanečním sále stejného panského sídla, které ztvárnila – Sandringham House.

PSALI JSME: OLYMPIONIK TOM DALEY ZASKOČIL FANOUŠKY: NA TRIBUNĚ VYTÁHL JEHLICE A ZAČAL ŠTRIKOVAT JAKO BABIČKA

ČTĚTE TAKÉ: ZVYKY KRÁLOVNY: CO JÍ ALŽBĚTA II KAŽDÝ DEN, ABY ZŮSTÁVAT ZDRAVÁ

Share