Zvyky královny: Co jí Alžběta II každý den, aby zůstávat zdravá

Pravděpodobně jste už vícekrát přemýšleli, co jí královna Alžběta II, protože vypadá skvěle ve svém věku. Rádi vám povíme o všech jídlech královny na základě slov bývalého kuchaře Alžběty II – Darrena McGradyho.

Darren McGrady/Zdroj: smachnonews.24tv.ua

Šéfkuchař tvrdí, že ve stravě 95leté královny dominují stejná jídla, protože dodržuje určitá stravovací pravidla.

Čaj každé ráno
O Alžbětě II je známo, že zbožňuje čaj, zejména Earl Grey. Oblíbenou značkou čaje královny je Twinnings, známá anglická společnost, která čaj dodává po celém světě.

Alžběta II/Zdroj: smachnonews.24tv.ua

Snídaně
Snídaně Alžběty II je docela jednoduchá a vitamínová. Podle šéfkuchaře raději začíná den rozmanitými ovoci. Občas ale si přeje míchaná vejce a uzený losos.

Jídlo/Zdroj: smachnonews.24tv.ua

Oběd
Před večeří Alžběta II ráda pije alkoholický koktejl pro zlepšení trávení. Většinou je to gin s dubonem – silným červeném vínem. Pokud jde o jídlo, Alžběta II dává přednost jednoduché a vyvážené stravě.

Alžběta II si zvolí na oběd malou grilovanou rybu nebo kuře a obvykle vynechává škrob. Královna miluje čerstvý salát se špenátem nebo cuketou.

Alžběta II/Zdroj: smachnonews.24tv.ua

Večeře
Před večeří může královna Alžběta II může ochutnat čokoládový piškotový dort. Její láska k čokoládovým dortům je známá všem! Spolu s čokoládou na dezert královna miluje jahody nebo broskve.

Večeře má obvykle se stejnými potraviny, jak i oběd. Snadná příprava drůbeže a zeleniny nebo lahůdek z bažanta nebo zvěřiny, pokud je svátek. A na konci stolování – sklenka dobrého šampaňského.

PSALI JSME: KRÁLOVSKÝ KUCHAŘ PROZRADIL OBLÍBENÉ POKRMY PRINCEZNY DIANY

ČTĚTE TAKÉ: PRINC GEORGE OSLAVUJE OSM LET: VÉVODKYNĚ KATE ZVEŘEJNILA NOVÝ SNÍMEK SYNA

Share