Rusko otevřeně vyhrožuje zemím NATO: „Bude to konflikt s celou Severoatlantickou aliancí, bude to třetí světová válka,“ varoval Medveděv

Rusko reagovalo na summit NATO v Madridu, který začal 28. června, a otevřeně pohrozilo raketovými údery.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg/ Zdroj: YouTube

Ruská státní vesmírná korporace Roskosmos zveřejnila satelitní snímky se souřadnicemi „rozhodovacích center“ NATO v Madridu, Washingtonu, Londýně, Paříži, Berlíně a Bruselu, která podporují „ukrajinské nacionalisty“.

Satelitní snímky summitu NATO/ ilustrační foto/ Zdroj: Telegram

Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv řekl, že by pokusy Ukrajiny o návrat Krymu znamenaly vyhlášení války, a pokud by se v té době Ukrajina stala členem NATO, vedly by ke třetí světové válce.

Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv/ Zdroj: YouTube

Medveděv uvedl, že považuje připadaný vstup Ukrajiny do NATO za mnohem nebezpečnější než vstup Finska a Švédska do NATO kvůli „nevyřešeným územním sporům a rozdílnému chápání statusu regionů“.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Pro nás je Krym součástí Ruska, a je to navždy. Jakýkoli pokus o zasahování na Krym budeme považovat za vyhlášení války. A pokud to udělá členská země NATO, bude to konflikt s celou Severoatlantickou aliancí, bude to třetí světová válka a totální katastrofa,“ varoval Medveděv.

Putin a Medveděv/Zdroj: YouTube

PSALI JSME:STOLTENBERG: RUSKO JE NEJVÁŽNĚJŠÍ A NEJPŘÍMĚJŠÍ HROZBOU PRO NAŠI BEZPEČNOST

PŘIPOMÍNÁME:RUSKO CHCE V RÁMCI „SPECIÁLNÍ OPERACE“ VYSÍLAT ABSOLVENTY ŠKOL NA UKRAJINU

Share