Kdo je ta holčička: proslavila se jako herečka, věnovala se gymnastice a stala se mistryní republiky

Když jí bylo pět let, začala se věnovat sportovní gymnastice. V roce 1976, když jí bylo 13 let, se stala mistryní republiky. Mohla dokonce jet na olympiádu do Montrealu, ale místo ní jela starší sportovkyně. Píše o tom web Super.cz.

Narodila se v Rychnově nad Kněžnou. Její otec byl známý sportovec, který také chtěl, aby se jeho dcera věnovala sportu.

Simona Chytrová / Zdroj: youtube.com

Jde o herečku, producentku a političku Simonu Chytrovou. Holčička byla neuvěřitelně talentovaná. V jedenácti letech si však poranila páteř. Tehdy udělala dvojné salto.

„Vypadly mi tři obratle, naštěstí jsem neochrnula. Z toho jsou smrtelné úrazy,“ uvedla Simona Chytrová. Kvůli sportu trpěla také anorexií, ve 14 letech vážila 29 kilogramů.

Simona Chytrová / Zdroj: Super.cz

Kromě toho se věnovala baletu. Po nějaké době se dostala do Národního divadla. Během jedné zkoušky ji viděl známý divadelník a herec Jiří Suchý. Chtěl, aby hrála v divadle Semafor, ale tehdy jí bylo 17 let a neměla o to zájem.

Mladá herečka tehdy hrála ve filmu Krakatit režiséra Otakara Vávry, měla roli kaskadérky. Pak ale začala hrát i v divadle Semafor. Tam strávila osm let.

Simona Chytrová / Zdroj: facebook

Jednou byla herečka v Moskvě a tam se seznámila s režisérem Vítem Olmerem. Toto setkání se pro ni stalo osudovým. Režisér chtěl, aby hrála roli ve filmu Tankový prapor.

„Obsadil mě do toho filmu, a to byl můj konec,“ řekla pro Super.cz Simona Chytrová. Pak ještě hrála, ale už nespolupracovala s jinými tvůrci.

Vít Olmer a Simona Chytrová / Zdroj: Aha!, ČT

Vít Olmer a Simona Chytrová se vzali a narodili se jim syn, který dostal jméno Vít. Milující matka věnovala dítěti hodně času. V současné době se zabývá tvorbou dokumentů. Kromě toho moderuje televizní pořady.

PSALI JSME: PARTNERKA 79LETÉHO MICKA JAGGERA SDÍLELA FOTKU 5 LETÉHO SYNA ZPĚVÁKA: CHLAPEC JE PŘESNOU KOPIÍ LEGENDÁRNÍHO OTCE

PŘIPOMÍNÁME: ROZHODNĚ NEPATŘÍ DO STARÉHO ŽELEZA: 62 LETÁ SVĚTLANA NÁLEPKOVÁ SE POCHLUBILA ODVÁŽNOU FOTKOU UPROSTŘED POLE

Share