Ve světě je celkově více než 128,2 milionu nakažených: Je známo, která evropská země má nejvyšší počet očkovaných proti koronaviru

Ke 30. březnu se celkem ve světě podle Worldometru nakazilo od začátku pandemie 128 242 488 lidí, z toho 2 804 370 pacientů zemřelo a 103 462 117 osob se uzdravilo.

Nejvyšší počet případů koronaviru byl zaznamenán ve Spojených státech (31 033 801), Brazílii (12 577 354) a Indii (12 095 855).

Koronavirus/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Maďarsko drží v počtu očkovaných proti koronaviru rekord v rámci EU a je jednou z nejhorších zemí na světě, pokud jde o počet úmrtí na COVID-19.

Svědčí o tom údaje z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí, uvádí agentura AP.

V nemocnici/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Je třeba poznamenat, že v Maďarsku dostalo první dávku vakcíny proti koronaviru 21,6% populace. Podle AP vysoká úroveň očkování v Maďarsku je výsledkem strategie nákupu vakcín z Číny a Ruska kromě těch, které poskytuje EU.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Maďarsko je první zemí EU, která schválila pro použití vakcínu firmy Sinopharm a Sputnik V z Ruska. Minulý týden Maďarsko schválilo pro nouzové použití dvě další vakcíny proti covidu-19: kromě očkovacího preparátu čínské společnosti CanSino Biologics dostal zelenou také preparát CoviShield, indická verze vakcíny firmy AstraZeneca.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Vedlo to k tomu, že Maďarsko má nejvyšší počet schválených vakcín proti koronaviru v EU. Nepomohlo to ale zmírnit třetí vlnu koronaviru v zemi: nedávno Maďarsko zaznamenalo nejvyšší úmrtnosti za dva týdny.

V nemocnici/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Od začátku pandemie v Maďarsku zemřelo na komplikace spojené s koronavirem více než 20 000 lidí. Maďarsko je na 3. místě na světě, pokud jde o počet úmrtí na koronavirus přepočtený na počet obyvatel.

Očkovaní/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Podle Worldometru bylo v Maďarsku zaznamenáno více než 641 tisíc případů COVID-19, více než 399 tisíc pacientů se uzdravilo.

PSALI JSME: „GLOBÁLNÍ ŘEŠENÍ ZAČÍNÁ SOLIDARITOU“: ŠÉF WHO UVEDL, ŽE SI 10 ZEMÍ SVĚTA POSKYTLO TŘI ČTVRTINY VAKCÍN PROTI KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: NEMOCNICE V POLSKU HLÁSÍ NEDOSTATEK VOLNÝCH MÍST PRO PACIENTY S KORONAVIREM: JSOU TRANSPORTOVÁNI DO JINÝCH REGIONŮ

Share