„Nemá právo nikoho nutit“: WHO uznala, že nemůže přinutit Čínu, aby odhalila více podrobností o koronaviru

Výkonný ředitel nouzového programu WHO Michael Ryan uvedl, že organizace nemůže přinutit Čínu, aby prozradila více podrobností o původu koronaviru, oznámil The Guardian.

Koronavirus/ ilustrační foto/ Zdroj: slovoidilo,ua

„Těšíme se na spolupráci, příspěvek a podporu všech našich členských států v tomto úsilí. WHO nemá právo v tomto ohledu nikoho nutit,“ řekl Ryan.

Krizový expert Světové zdravotnické organizace Michael Ryan/ Zdroj: twitter.com

Experti WHO uvedli, že během návštěvy Číny neměli přístup ke všem údajům.

Experti WHO/ ilustrační foto/ Zdroj: ukrinform.ua

V polovině ledna 2021 dorazil tým 13 odborníků ze Světové zdravotnické organizace do čínského města Wu-chan, kde v únoru 2020 začalo šíření koronaviru, aby provedl vlastní vyšetřování původu viru způsobujícího covid-19.

Na trhu/ ilustrační foto/ Zdroj: lb.ua

Po čtyřtýdenní misi uspořádali zaměstnanci WHO 9. února společnou tiskovou konferenci s čínskými vědci. Vědci dospěli k závěru, že Wu-сhan nemusí být prvním městem, kde byl koronavirus SARS-CoV-2 přenesen na člověka, a zvířata, která se stala zdrojem viru, dosud nebyla identifikována.

Experti WHO/ ilustrační foto/ Zdroj: pravda.com.ua

Po návratu z Wu-chanu učinil vedoucí expertní skupiny WHO Peter Ben Embarek prohlášení, která kontrastovala s jeho prohlášeními na tiskové konferenci.

Koronavirus/ ilustrační foto/ Zdroj: freeradio.com.ua

PSALI JSME: COVAX JE NA POKRAJI SELHÁNÍ: WHO OZNÁMILA NEDOSTATEK VAKCÍN PROTI KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: VIRUS SE MĚNÍ: WHO VAROVALA PŘED MOŽNÝM VÝSKYTEM VARIANT KORONAVIRU ODOLNÝCH VŮČI DOPOSUD SCHVÁLENÝM VAKCÍNÁM

Share