„K jejímu masivnímu použití vyzývat nemohu“: Zuzana Čaputová neocenila nákup ruské vakcíny Sputnik V

Zuzana Čaputová uvedla, že by se na Slovensku lidé měli nechat očkovat pouze registrovanými vakcínami.

Zuzana Čaputová prohlásila/ Zdroj: YouTube

Slovenská prezidentka v rozhovoru pro portál Politico uvedla, že pro Slovensko je šance na zajištění vakcíny proti koronaviru prostřednictvím Evropské unie mnohem lepší.

Vakcína/ Zdroj: YouTube

„Situace je velmi, velmi těžká. Lidé jsou také unavení,“ řekla slovenská prezidentka o současné epidemické situace v zemi.

Podle údajů Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí Slovensko evidovalo za posledních 14 dní přibližně 239 úmrtí v souvislosti s koronavirem na milion obyvatel, což je nejvíce v EU, připomíná portál Politico.

Zuzana Čaputová prohlásila/ Zdroj: YouTube

V případě nákupu Sputniku V je prezidentka přesvědčena, že by se měly občanům nabízet vakcíny, které jsou nejen účinné, ale i bezpečné. „Pro mě to znamená registrovány Evropskou agenturou pro léčivé přípravky,“ konstatovala Čaputová.

Vakcína/ Zdroj: YouTube

„Budu respektovat rozhodnutí lidí, kteří se vakcínou Sputnik V nechají dobrovolně očkovat proti koronaviru, ale k jejímu masivnímu použití vyzývat nemohu, protože vakcína neprošla řádným a mezinárodně vyžadovaným procesem, který by garantoval její bezpečnost,“ dodala.

Zuzana Čaputová prohlásila/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: „JSEM ZCELA OTEVŘEN KTERÉKOLIV VAKCÍNĚ“: MATOVIČ POTVRDIL PRVNÍ OBJEDNÁVKU VAKCÍNY SPUTNIK V PRO SLOVENSKO

PŘIPOMÍNÁME: SLOVENSKO ZAVEDE VEČERNÍ ZÁKAZ VYCHÁZENÍ: NEVYLUČUJE ANI TVRDÝ LOCKDOWN

Share