Slovensko zavede večerní zákaz vycházení: Nevylučuje ani tvrdý lockdown

V neděli 28. února se slovenská vláda rozhodla zavést zákaz vycházení v zemi od 3. března a uložit občanům povinnost nosit respirátory na veřejných místech.

V nemocnici/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Taková opatření byla přijata k zajištění vyššího stupně ochrany před koronavirem. Zákaz vycházení bude platit po celé zemi od 20:00 do 1:00. Od 5:00 do 20:00 ale bude občanům zakázáno bezdůvodně opouštět bydliště.

Testovaní/ / ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Vzdělávací instituce budou i nadále fungovat, ale rodiče budou muset při cestě do zaměstnání osobně přivádět žáky do školy. Pokud rodiče pracují z domova nebo jsou nezaměstnaní – jejich děti musí zůstat doma.

V nemocnici/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Od 8. března zavede země povinné nošení respirátorů v obchodech a veřejné dopravě a od 15. března bude povinnost nosit respirátor platit i ve všech interiérech mimo domácnosti.

Výjimku tvoří děti: stále mohou používat lékařské roušky. Nová omezení budou platit do 21. března.

Igor Matovič/ Zdroj: YouTube

„Pokud se do této doby nedosáhne pozitivního efektu, země zavede lockdown,“ uvedl ve svém prohlášení premiér Igor Matovič.

Testovaní/ / ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Podle slovenské prezidentky je v souvislosti s aktuální pandemickou situací vhodné, aby ministr zdravotnictví Marek Krajčí udělal gesto: „Považuji za nezbytné, aby vláda vyvodila určitou sebereflexi a spolu s tím i politickou odpovědnost.“

Zuzana Čaputová/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: „MÉNĚ NEŽ 10% SVĚTOVÉ POPULACE MÁ NYNÍ PROTILÁTKY PROTI KORONAVIRU“: PODLE WHO JE JEDINÝ ZPŮSOB, JAK DOSÁHNOUT KOLEKTIVNÍ IMUNITY

PŘIPOMÍNÁME: „SLOVENSKO JE V TUTO CHVÍLI POTŘEBUJE NEJVÍCE“: SLOVENSKÝ MINISTR ZAHRANIČÍ POŽÁDAL EU O POSKYTNUTÍ VAKCÍN PROTI KORONAVIRU

Share