Jak dnes vypadá lupič se zlatou korunkou z legendární komedie Sám doma: Je mu 78 let

Americký herec, komik a zpěvák Joe Pesci má už 78 lét. Jak se změnil zloděj Harry ze Sám doma, který v reálném životě zažil obrovské úspěchy?

Budoucí umělec se narodil v roce 1943 v Newarku v New Jersey. Joe je synem kadeřnice Marie a řidiče Angela, kteří byli přistěhovalci z Itálie.

Herec Joe Pesci/ Zdroj: apostrophe.ua

Chlapec od dětství projevoval herecké schopnosti a v pěti letech zahrál poprvé v divadle.

Svou první významnou roli zahrál Joe v kině ve věku 33 let – v nízkorozpočtovém krimi Sběratel smrti. Pak si ho všiml Martin Scorsese, který pozval Joea do jedné z hlavních rolí svého nového filmu.

Herec Joe Pesci/ Zdroj: apostrophe.ua

V roce 1980 vyšel Scorseseho film Zuřící býk na základě vzpomínek slavného amerického boxera italského původu, profesionálního šampiona Jakea Lamotteho. Joe Pesci v tomto filmu hrál bratra boxera a získal cenu BAFTA v kategorii Nejlepší nováček.

Herec Joe Pesci/ Zdroj: apostrophe.ua

V roce 1990 se Pesci proslavil po celém světě a hrál gangstera Tommyho DeVita ve filmu Goodfellas Martina Scorseseho. Za tuto roli získal herec prvního Oscara.

Herec Joe Pesci/ Zdroj: apostrophe.ua

Ve stejném roce byla uvedena vánoční komedie Sám doma, ve které Joe Pesci skvěle zahrál loupežníka Harryho. Role, než ji Pesci dostal, byla nabídnuta Robertovi De Nirovi a Johnu Lovitzovi, ale oba odmítli.

Herci/ Zdroj: apostrophe.ua

V roce 1999 oznámil 56letý Joe konec své herecké kariéry – rozhodl se věnovat více času hudbě. Poté se herec objevil na obrazovce pouze třikrá.

Herec Joe Pesci/ Zdroj: apostrophe.ua

Pesci byl ženatý třikrát a má dceru Tiffany.

PSALI JSME: IDOL ŽEN ALAIN DELON PŘEKVAPIL SVÝM VZHLEDEM: FANOUŠCI LEGENDÁRNÍHO HERCE MÁLEM NEPOZNALI

PŘIPOMÍNÁME: „JE TO NEJLEPŠÍ DÁREK, JAKÝ JSEM KDY DOSTAL K NAROZENINÁM“: SYLVESTER STALLONE UKÁZAL, JAK OSLAVIL SVÉ NAROZENINY

Share