8letý chlapec narazil na starý vzkaz v láhvi: Když našel autora, byl velmi překvapen

Láhev se vzkazem putovala po moři 25 let, dokud ji nenašel malý chlapec. A to byl začátek velkého příběhu.

25 let starý vzkaz, který kdysi napsala čtrnáctiletá dívka z Quebecu, překonal vzdálenost 100 kilometrů na cestě na ostrov Cape Breton v Novém Skotsku, píše CBC Canada.

Chlapec/ Zdroj: goodhouse.ru

8letý Nyima Mitchell našel láhev pod borovicí na zahradě, kde si hrál s přáteli a svým bratrem. Chlapec si zpočátku myslel, že je to nějaká flaška, a zvedl láhev, aby ji vyhodil, ale pak uvnitř uviděl složený kousek papíru.

Podle jeho matky mohla být láhev přinesena hurikánem, který zuřil před několika lety.

Dětí/ Zdroj: goodhouse.ru

Nyima se pokusil otevřít víko, ale nemohl. Ani jeho matka to nezvládla. „Musel jsem použít otvírák na konzervy a kleště,“ přiznal chlapec.

Po dvaceti minutách Nyima nakonec vytáhl dopis ze dne 12. srpna 1995. „Drahý příteli, moji přátelé a já jsme se rozhodli někomu napsat … ,“ napsala autorka v angličtině a francouzštině. Na konci dopisu byl podpis – Nelly Nado.

Žena s dítětem/ Zdroj: goodhouse.ru

Nyima, zaujatý nálezem, se rozhodl hledat toto jméno na internetu a našel ho na webové stránce jedné nemocnice, kde pracovala lékařka Nelly Nado.

Podle její biografie vyrůstala u moře ve východní Kanadě. Všechno nasvědčovalo tomu, že to byla stejná Nelly, teď ale žila až na Aljašce.

Chlapec/ Zdroj: goodhouse.ru

Chlapec chtěl napsat odpověď, i když odesílatel nebyl teenagerem, ale 39letou ženou. Jeho dopis stěží našel adresátku, protože Nelly několikrát změnila místo práce a bydliště. Přesto obálka nakonec padla do správných rukou.

Dopis/ Zdroj: cbc.ca

Dopis jí vrátil její vzpomínky z dětství – jak spolu s kamarádkou hodily do moře dvě lahve. Žena byla v šoku, že její zpráva po 25 letech putování skončila na zahradě 8letého chlapce.

Dopis/ Zdroj: cbc.ca

Žena poslala chlapci odpověď, ale její dopis se vrátil, aniž by našel adresáta. Nelly se nevzdala a začala hledat Nyima na sociálních sítích. A podařilo se ji to.

Nyní Nelly plánuje navštívit Nyima. Chlapec se také těší na její příjezd.

PSALI JSME: ŠKOLAČKA HODILA LÁHEV S DOPISEM DO MOŘE A ZAPOMNĚLA NA TO: PO 27 LETECH JÍ ZAKLEPALI NA DVEŘE

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA NAŠLA DOPIS, KTERÝ MÁ UŽ TÉMĚŘ 50 LET A PŘESNĚ PŘEDPOVÍDÁ BUDOUCNOST

Share