Bosna a Hercegovina má právo rozhodnout se, zda vstoupí do NATO: Rusko pohrozilo ukrajinským scénářem

Ruský velvyslanec v Bosně a Hercegovině Igor Kalabuchov řekl, že Bosna a Hercegovina má právo se rozhodnout, zda vstoupí do NATO, Moskva si ale vyhrazuje právo reagovat. Uvedl to na bosenském televizním kanálu.

„Pokud se Bosna a Hercegovina rozhodne se stát členem NATO, je to její vnitřní záležitost. Naše reakce je ale jiná záležitost. Na příkladu Ukrajiny jsme ukázali, co očekáváme. Pokud dojde k ohrožení, odpovíme,“ řekl Kalabuchov.

Ruský velvyslanec v Bosně/ Zdroj: nv.ua

Poznamenal, že si nemyslí, že se „v nějaké fantazii, v nějaké realitě, Bosna a Hercegovina stane členem NATO“, protože „v zemi nepanuje shoda a Bosně a Hercegovině nebude za těchto okolností tak snadné se rozhodnout.“

Vlajka/ ilustrační foto/ Zdroj: glavcom.ua

Bosenský prezident Željko Komšić odsoudil prohlášení ruského velvyslance, když komentoval možnost vstupu Bosny a Hercegoviny do NATO.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Prohlášení ruského velvyslance, že bude následovat ruská reakce, s uvedením příkladu Ukrajiny, proti které Rusko vede agresi, je jednoznačné, ale zároveň pro Bosnu a Hercegovinu nepřijatelné,“ uvedl.

PSALI JSME: ZELENSKYJ VAROVAL NATO, ŽE RUSKO MŮŽE ZAÚTOČIT I NA ČLENSKÉ STÁTY ALIANCE: UKRAJINSKÝ PREZIDENT OCENIL I ČR

PŘIPOMÍNÁME: NATO NEPLÁNUJE NAD UKRAJINOU VYHLÁSIT BEZLETOVOU ZÓNU: PUTIN ZCELA PODCENIL SÍLU UKRAJINSKÉ ARMÁDY, ŘEKL STOLTENBERG

Share