Zelenskyj varoval NATO, že Rusko může zaútočit i na členské státy aliance: Ukrajinský prezident ocenil i ČR

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj v neděli uvedl, že plynovod NordStream je zbraní, která se stává nebezpečnou pro členské země EU. Požádal také zástupce Severoatlantické aliance o uzavření vzdušného prostoru nad Ukrajinou. Informuje o tom CNN Prima News.

Ukrajinský prezident řekl, že Rusko zaútočilo na Mezinárodní mírové a bezpečnostní středisko ve Lvovské oblasti. V důsledku raketového útoku zahynulo 35 lidí. Toto středisko se nachází 20 kilometrů odpolských hranic.

Volodymyr Zelenskyj / Zdroj: youtube.com

Znovu prohlásil, že plynovod NordStream je zbraní, která se obrátí proti Evropské unii. Požádal také zástupce Severoatlantické aliance o uzavření vzdušného prostoru nad Ukrajinou.

„Pokud neuzavřete náš vzdušný prostor, je jen otázkou času, kdy ruské rakety dopadnou na vaše území. Na území NATO,“ uvedl Volodymyr Zelenskyj.

Volodymyr Zelenskyj / Zdroj: youtube.com

Hlava ukrajinského státu také byla vděčná některým evropským zemím za podporu. Mluvil o zemích jako je Polsko, Slovensko, Česká republika, Bulharsko, Rumunsko a Velká Británie.

Prohlásil také, že členství Ukrajiny v EU se stává realitou. Navíc řekl, že jednání mezi Ruskem a Ukrajinou pokračuje, chce, aby se uskutečnila schůzka hlav států.

Volodymyr Zelenskyj / Zdroj: youtube.com

Ukrajina podle něj nyní prochází nejhorší zkouškou ve své historii. Věří ale, že vydrží a že zvítězí.

PSALI JSME: „JÁ LIDEM LHÁT NEBUDU“: PETR FIALA SE VYJÁDŘIL K CENÁM POHONNÝCH HMOT

PŘIPOMÍNÁME: ČTYŘDENNÍ PRACOVNÍ TÝDEN: CO PLÁNUJE MINISTERSTVO PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ A CO NA TO ŘÍKAJÍ ODBORNÍCI

Share