8 let byl připoután: Pes nemůže uvěřit, že nakonec nyní má měkký pelíšek

V osmi letech Stevie stále vypadá jako štěně: krátké baculaté nohy, kulatá tlama a neustále vrtící se ocas. Vše proto, že je konečně na svobodě: má dům se zahradou, vlastní měkký pelíšek a starostlivou paničku. Celý život seděl tento krasavec na zahradě domu na krátkém řetězu.

Cesta pejska nebyla snadná: našla ho přátelská komunita, která pomáhá opuštěným psům, a Stevie byl ve strašném stavu. Zaprvé, pes byl slepý. Jeho srst se ztenčila, její pozůstatky obývali blechy a nebyl odčervený. Přidejte k tomu psychologické problémy psa, který nikdy nežil v domě, nikdy neměl blízké vztahy s lidmi.

O Stevie však bylo v útulku dobře postaráno. Blechy zmizeli, pes byl odčerven, dobrá výživa přispěla k nové lesklé srsti. Problémy tím nekončily: ultrazvukové vyšetření ukázalo, že kukuřičné klasy byly zaseknuté v žaludku psa. Chudák musel jít na operační stůl – a teprve potom, po zotavení, odešel do nového domu, k Erin Boydové.

Erin vypravuje, že Stevie vrčel a štěkal v kleci cestou k domu. Když byl do domu přiveden nechtěl okamžitě do domu vstoupit a Erin mu nepomohla – nevěděla, co může od něj očekávat.

Ale pes nové majitelce věřil bezpodmínečně – a postupně se změnil na nejroztomilejšího psa, jakého si dokážete představit.

Vypadalo to, že Stevie se vrátil zpět do dětství. Prožil všechny ty chvíle, o které v dětství přišel: první měkký pelíšek, první procházku ve sněhu, pamlsky. Když dostal vlastní pelíšek, vypadal, že není schopen uvěřit, že tato věc je jeho vlastní, pouze jeho.

Erin nikdy nepřestane žasnout nad tím, jak je Stevie chytrý. Navzdory tomu, že je slepý, sebevědomě najde cestu ze zahrady k domu, vyšplhá po schodech či skočí na pohovku s paničkou.

ČTĚTE TAKÉ: STAČILA JEN JEDNA CHYBA MAJITELKY A PES PŘESTAL SE PODOBAT HUSKY: JAK VYPADÁ ZVÍŘE

PSALI JSME: MUŽ SI MYSLEL, ŽE NAŠEL NA KRAJI SILNICE OPUŠTĚNÉ ŠTĚŇÁTKO: KDYŽ ALE ZVÍŘE VYROSTLO, ZMĚNILO SE K NEPOZNÁNÍ

Share