74letý muž skočil do vody, aby zachránil psa z úst aligátora

Muž, který vytrhl své štěně z aligátorových úst, aniž by upustil doutník, byl oslavován jako hrdina poté, co záběry ze setkání se rozšířily na internetu.

74letý Richard Wilbanks byl mimo svůj domov v Estero na Floridě, když plaz vyletěl z rybníka na jeho zahradě „jako raketa“ a vzal tříměsíční štěně.

„Nikdy jsem si nemyslel, že aligátor může být tak rychlý. Bylo to tak rychlé,“ řekl Wilbanks a dodal, že to byl náhlý nával adrenalinu, který ho přiměl k automatickému skoku do rybníka, aby zachránil život svému novému mazlíčku, kterému dal jméno Ganner.

Záběry z 20sekundového incidentu, zveřejněné tento týden, ukazují, jak Wilbanks vytahuje své štěně z vody s americkým aligátorem stále připevněným k jeho dolní části těla.

Wilbanks řekl, že jeho ruce byly krvavé a rozžvýkané po boji s aligátorem, i když štěně a doutník zůstaly neporušené.

Incident byl zaznamenán kamerami, které byly rozmístěny po celé oblasti v rámci projektu zahájeného Florida Wildlife Federation (FWF) a nadací fSTOP na začátku tohoto roku. Cílem společné iniciativy je zachytit divokou zvěř v komunitě, aby se místní obyvatelé mohli dozvědět více o zvířatech, se kterými žijí, včetně jelenů, mývalů a divokých rysů.

„Je bezpodmínečně nutné, aby lidé žijící na okraji divoké země přijali zvláštní opatření – psi by měli být drženi na vodítku a lidé a domácí mazlíčci by neměli zůstat na okraji velkých vodních ploch, kde je známo, že žijí aligátoři,“ uvedla organizace.

Na Twitteru mnozí obdivovali a chválili Wilbanks za jeho rychlou inteligenci a statečnost.

„Zachránil štěně před požíráním, a dokonce ani neopustil doutník, skutečná legenda,“ zní jeden tweet, zatímco jiní říkali, že oddaný otec psa si zasloužil medaili za statečnou záchranu.

PSALI JSME: ŠTĚNĚ NEPOCHOPITELNÉHO PLEMENE SE ZÁZRAKEM OBJEVILO NA RODINNÉM DVOŘE: U VETERINÁŘE SE UKÁZALO, ŽE NÁHODNĚ OBJEVENÉ ZVÍŘE VŮBEC NENÍ PES

PŘIPOMÍNÁME: TURISTKA ZACHRÁNILA NEMOCNÉ ŠTĚNĚ: NYNÍ SE ŽIVOT PSA PROMĚNIL NA SKUTEČNÝ SEN

Share