„Některé země si myslely, že Rusko ovládne Ukrajinu do tří dnů“: Zelenskyj označil podmínku pro návrat k jednání s Ruskem

Dohodnout se s Ruskem na příměří před znovuzískáním území Ukrajiny okupovaných po 24. únoru bude obtížné, řekl ukrajinský prezident.

Ukrajina se vrátí k procesu vyjednávání s Ruskem po deokupaci území zabraných po 24. únoru. Uvedl to v rozhovoru pro japonskou veřejnoprávní televizi NHK ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: facebook.com

Pak poznamenal, že vítězstvím pro každého Ukrajince bude návrat ukrajinských území, včetně Krymu a Donbasu.

„Jsem přesvědčen, že musíme znovu dobýt všechna naše území. Zaplatíme za to ale cenu. Chceme se vrátit tam, kde jsme byli před 24. únorem. Pak se vrátíme k jednacímu stolu s Ruskem,“ prohlásil Zelenskyj.

Vlajka/ ilustrační foto/ Zdroj: shpalta.media

„Některé země si myslely, že Rusko ovládne Ukrajinu do tří dnů. Už uplynul třetí den, uplynuly tři týdny a tři měsíce. Nemyslel jsem si, že by pokus Ruska byl úspěšný, protože svět byl sjednocen kolem Ukrajiny,“ dodal.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: facebook.com

PSALI JSME: „NA EVROPSKÉM KONTINENTU TAKOVÁ VÁLKA NEBYLA 77 LET“: UKRAJINCI PODLE ZELENSKÉHO NEMAJÍ JINOU ALTERNATIVU NEŽ BOJOVAT A VYHRÁT

PŘIPOMÍNÁME: „UKRAJINCI POTŘEBOVALI SVÉHO VŮDCE“: AMERICKÝ PREZIDENT BIDEN NAPSAL ČLÁNEK O ZELENSKÉM

Share