5 způsobů, jak říct kočkám, že je milujete, v jejich vlastním jazyce

Jedním z mnoha způsobů, jak kočky vyjadřují svou náklonnost k nám, je jejich ocas. Specialistka na chování zvířat Marilyn Krieger říká, že zakřivený ocas, načechraný a mírně se chvějící, je od vaší kočky opravdovým „Miluji tě“.

A to jsou několik kočičích milostných signálů, které můžeme napodobit a ukázat tak našemu mazlíčku, že ho milujeme.

1. Mhouřete oči

Napodobujte jejich pomalé mrknutí. Známý terapeut pro kočky Jackson Galaxy touto technikou přesvědčuje vyděšené kočky, aby mu důvěřovaly. I vy můžete tímto snadným způsobem vyjádřit svou lásku a spřízněnost s vaší kočkou.

Tato pomalá mrknutí se nazývají „kočičí polibky“. Pokud toto gesto okopírujete, vaši chlupatí přátelé budou vědět, že je milujete.

Kočka / Zdroj: youtube.com

2. Smíchejte pachy

Chcete vědět, jestli váš mazlíček chce být vaším přítelem? Krieger doporučuje natáhnout ukazováček na úrovni nosu kočky, pokud se dotkne špičku prstu nosem, můžete počítat s přátelstvím. Kočka se pak otře o vaši ruku, aby promíchala její vůni s vaší. To je skutečný projev přátelství a důvěry.

Můžete to pravidelně praktikovat doma se svými domácími mazlíčky. Za prvé to ukazuje, že jste připraveni komunikovat v jazyce, kterému chlupáči rozumí. Za druhé také dáváte kočce možnost nevstupovat do hry, pokud nechce. Naši přátelé to oceňují.

3. „Trkejte“

Je něco neuvěřitelně roztomilého na tom, jak kočky najednou „trkají“ svého páníčka a hlasitě předou. Když to kočky dělají, projevují důvěru a náklonnost.

Krieger nedoporučuje iniciovat toto chování, ale pokud kočka to sama začne dělat, je to pro vás příležitost prohlásit vzájemné city. Nakloňte se na úroveň její hlavy a lehce se otřete hlavou o kočičí hlavu, váš chlupatý přítel ocení vaši snahu!

Kočka / Zdroj: brainum.ru

4. Zkuste „mluvit“

Nedávný výzkum ukázal, že kočičí vokalizace jsou mnohem rozmanitější a složitější, než si většina lidí myslí. Ve skutečnosti jsou domácí kočky mnohem upovídanější než jejich toulavé bratři a tato skutečnost podle zoopsychologů naznačuje jejich touhu komunikovat s námi v jazyce, kterému rozumíme.

Naše kočky mají určité sady zvuků a intonací, které používají ke komunikaci se svým milovaným člověkem. Když chce vaše kočka „popovídat si“, zkuste reprodukovat výšku a tón zvuků. To vaši kočku ujistí, že je v bezpečí a milovaná.

5. Péče o srst

I když to není tak běžné, některé kočky se ve skutečnosti snaží pečovat o své lidi stejným způsobem jako o kočičí přátele. Pokud se kočka rozhodne lízat vás, tak to berte jako hlavní projev něhy.

Jako odpověď na to zkuste pohladit kočku po hlavě a zádech teplým vlhkým hadříkem. Pocity připomínají chlupáči mateřskou péči, kterou dostával jako kotě.

To je několik jednoduchých způsobů, jak potěšit svého mazlíčka.

PSALI JSME: SEZNAM POTRAVIN, KTERÉ BY NEMĚLY BÝT VE STRAVĚ VAŠÍ KOČKY

PŘIPOMÍNÁME: POUZE KOČKY MAJÍ TĚCHTO NĚKOLIK LÉČIVÝCH SCHOPNOSTÍ: JAK TYTO ZVÍŘATA VARUJÍ PŘED NEMOCEMI

Share