„Kradou peníze určené na výplaty důchodů, blokují humanitární pomoc“: Zelenskyj obvinil Rusko z dalších válečných zločinů na Ukrajině

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se obrátil na demokratický svět s žádostí, aby zareagoval na to, co dělají ruští okupanti na jihu Ukrajiny, zejména v Chersonské a Záporožské oblasti.

Ukrajinští vojáci/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

„Vytvářejí tam mučičí místnosti. Unášejí představitele místních úřadů a každého, kdo je považován pro místní komunity za důležitý. Vydírají učitele. Kradou peníze určené na výplaty důchodů. Blokují a kradou humanitární pomoc. Způsobují hladomor,“ řekl ukrajinský prezident.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: facebook.com

Podle Zelenského se okupanti po vzoru tzv. DNR a LNR snaží odstřihnout Chersonskou a Záporožskou oblast a převést tento region do „rublové zóny“.

Zničena města na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

„To, co se vyžaduje od západních zemí, je větší rychlost při přípravě nového silného balíčku sankcí,“ uvedl Zelenskyj. Pak zdůraznil nutnost embarga na dovoz ruské ropy.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: facebook.com

„Všichni v Evropě a Americe už vidí, jak otevřeně využívá Rusko energii k destabilizaci západních společností. Ruská sázka na chaos na trzích s pohonnými hmotami by neměla uspět,“ poznamenal Volodymyr Zelenskyj.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

PSALI JSME: „CHCI, ABY POCHOPIL, ŽE JDE O GENOCIDU“: ZELENSKYJ POZVAL NA UKRAJINU MACRONA

PŘIPOMÍNÁME: „NEMĚLI BYCHOM SE BÁT, MĚLI BYCHOM BÝT PŘIPRAVENI“: ZELENSKYJ ŘEKL, ŽE RUSKO PŘEDSTAVUJE JADERNOU HROZBU PRO CELÝ SVĚT

Share