„Nedáme nic ukrajinského“: Zelenskyj prohlásil, že bitva o Donbas na východě Ukrajiny začala

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že ruské okupační síly zahájily bitvu o Donbas. Na tuto ofenzívu se podle něj soustředí významná část ruské armády.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

„Bez ohledu na to, kolik ruských vojáků tam [na Donbas] dorazí, budeme bojovat. Budeme se bránit. Budeme to dělat denně. Nedáme nic ukrajinského a nepotřebujeme to, co nám nepatří,“ zdůraznil Zelenskyj.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

Poznamenal, že se na východě a jihu Ukrajiny okupanti v poslední době snaží útočit záměrněji než dříve.

„Zřejmě si ruští generálové zvykli nepočítat žádné ztráty, už bylo zabito tolik ruských vojáků, že si i oni musí dávat větší pozor… A přesto ať nedoufají, že jim to pomůže. Je jen otázkou času, než bude osvobozeno celé území našeho státu,“ ujistil Zelenskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: facebook.com

Ukrajinský prezident je přesvědčen, že se ruská armáda v této válce navždy zapíše do světových dějin jako nejbarbarštější a nejkrutější armáda na světě.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

Dodal, že intenzita bojů výrazně vzrostla v Charkovské oblasti a na Donbasu. „Stejně jako dříve považují civilní infrastrukturu za normální vojenské cíle,“ řekl Zelenskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: facebook.com

Psali jsme:„Je jaro, tak teď máme takové pěkné období plné těšení“: Václav Noid Bárta a jeho krásná snoubenka stříhají metr do porodu

PSALI JSME: „KRADOU PENÍZE URČENÉ NA VÝPLATY DŮCHODŮ, BLOKUJÍ HUMANITÁRNÍ POMOC“: ZELENSKYJ OBVINIL RUSKO Z DALŠÍCH VÁLEČNÝCH ZLOČINŮ NA UKRAJINĚ

PŘIPOMÍNÁME: „CHCI, ABY POCHOPIL, ŽE JDE O GENOCIDU“: ZELENSKYJ POZVAL NA UKRAJINU MACRONA

Share