Polský premiér: Skutečnost, že Rusko během 100 dnů války neprohrálo, lze částečně považovat za jeho vítězství

Skutečnost, že Rusko během 100 dnů války proti Ukrajině neprohrálo, lze částečně považovat za jeho vítězství. Uvedl to v rozhovoru pro německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung šéf polské vlády Mateusz Morawiecki.

„Sto dní slávy Ukrajiny je zároveň sto dní velké nejistoty. Každý den si Ukrajinci musí klást otázku, zda mohou skutečně počítat se svobodnou a demokratickou Evropou,“ uvedl Morawiecki.

Polský premiér Mateusz Morawiecki/ Zdroj: YouTube

Zdůraznil, že během 100 dnů války na Ukrajině došlo k mnoha symbolickým gestům a mnoho evropských politiků navštívilo Kyjev.

„Válka ale pokračuje… Rusko nelze považovat za poražené. To, že Rusko ještě neprohrálo, je třeba vnímat jako jeho částečné vítězství,“ poznamenal polský premiér.

Vlajky/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

Podle něj nejde o obyčejnou válku. „Rusko páchá na Ukrajině genocidu. Ruská propaganda otevřeně mluví o deukrajinizaci, zničení ukrajinské národní elity…To připomíná nejhorší praktiky stalinismu,“ řekl polský premiér.

Polský premiér Mateusz Morawiecki/ Zdroj: YouTube

„Historie se nám opakuje před očima… Nerozhodnost Evropy vede k pasivitě a lhostejnosti… Je čas, abychom věřili ve vítězství stejně jako Ukrajina,“ tvrdí Mateusz Morawiecki.

PSALI JSME: PŘEDSEDA POLSKÉ VLÁDY MORAWIECKI VYZVAL K IZOLACI PUTINA: RUSKÝ SVĚT MUSÍ BÝT ZNIČEN

PŘIPOMÍNÁME: DUDA: JE NEPRAVDĚPODOBNÉ, ŽE BY SE RUSKO ODVÁŽILO ZAÚTOČIT NA POLSKO

Share