Duda: Je nepravděpodobné, že by se Rusko odvážilo zaútočit na Polsko

Na otázku, jestli by Rusko mohlo zaútočit na Polsko, polský prezident Andrzej Duda odpověděl, že takový scénář považuje za nepravděpodobný. Informoval o tom týdeník Wprost.

Polský prezident Andrzej Duda/ Zdroj: YouTube

„Samozřejmě, potenciální hrozba stále existuje, ale mějte na paměti, že v Polsku je více než 10 000 vojáků největší armády světa. Je to nejsilnější armáda, nejlépe a moderně vybavená,“ uvedl Andrzej Duda.

Polský prezident Andrzej Duda/ Zdroj: YouTube

Polský prezident prohlásil, že vítězství Ukrajiny s plnou obnovou územní celistvosti bude považovat za nejlepší konec ruské války proti Ukrajině.

„Byl bych rád, kdyby to skončilo tím, že Ukrajina vrátí všechna svá území v mezinárodně uznávaných hranicích. To je pro mě velmi důležité, pro bezpečnost Polska, protože by to z politického hlediska znamenalo vítězství Ukrajiny ve válce,“ uvedl Duda.

Polský prezident Andrzej Duda/ Zdroj: YouTube

Dodal, že Polsko velmi doufá v tento pozitivní scénář, protože by to bylo nejspravedlivější, a poskytne Ukrajině veškerou možnou podporu.

PSALI JSME: PŘEDSEDA POLSKÉ VLÁDY MORAWIECKI VYZVAL K IZOLACI PUTINA: RUSKÝ SVĚT MUSÍ BÝT ZNIČEN

PŘIPOMÍNÁME: POLITICO: ZÁPAD SE BOJÍ, ŽE BY VÍTĚZSTVÍ UKRAJINY MOHLO DESTABILIZOVAT RUSKO A UČINIT HO JEŠTĚ NEPŘEDVÍDATELNĚJŠÍM

Share