„Ničí vše, co jí stojí v cestě“: Litevská exprezidentka označila ruskou armádu za necivilizovanou

Litevská exprezidentka Dalia Grybauskaitéová komentovala výsledky prvního sta dnů totální války Ruska proti Ukrajině.

Ruští vojáci/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Bývalá litevská prezidentka zdůraznila, že Ukrajina ukázala světu svou sílu v boji proti ruské agresi. Zdůraznila, že se od 24. února změnilo vnímání bezpečnosti.

Litevská exprezidentka Dalia Grybauskaitéová/ Zdroj: YouTube

„Sledovali jsme tu válku, vzali jsme si to k srdci, snažili jsme se pomáhat, jak jsme mohli. Taková brutální, necivilizovaná válka byla pro všechny šokem. A těchto prvních 100 dní se všechno točilo kolem této války, celý svět.

Naše vnímání bezpečnosti, naše vnímání sousedství se změnilo, nikdy jsme neočekávali, že je to tak brutální a necivilizovaná armáda, která znásilňuje lidi, ničí vše, co jí stojí v cestě.

Takže to byl pro nás šok, nejen překvapení, ale šok pro všechny. Samozřejmě pozitivním překvapením byla síla a bojovnost ukrajinského lidu a touha bránit svou zemi,“ řekla.

Ukrajinští vojáci/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Pak zdůraznila, že Západ byl v naprostém šoku a váhal, jestli Ukrajině pomoct. Nyní ale podle ní tuto pomoc postupně zvyšuje.

„A jsem moc ráda, že to vidím. Ale to samozřejmě nestačí, protože Ukrajina trpí velkými ztrátami, zejména lidskými, a ničení měst je velmi vážné,“ poznamenala litevská exprezidentka.

Ruská armáda/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: „POKUD SE RUSKO NEZMĚNÍ, ZŮSTANE HROZBOU PRO NÁS A PRO NATO“: VELITEL LITEVSKÝCH OZBROJENÝCH SIL VAROVAL PŘED MOŽNOU RUSKOU AGRESÍ ZA 5 AŽ 10 LET

PŘIPOMÍNÁME: PUTIN HROZÍ, ŽE RUSKO „UČINÍ PŘÍSLUŠNÉ ZÁVĚRY“ KVŮLI NOVÉ FÁZI ZÁPADNÍ POMOCI UKRAJINĚ

Share