Zelenskyj je ochotný řešit budoucnost Donbasu: „Mohlo by to vést ke třetí světové válce,“ obává se

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že ukrajinské úřady dělají vše pro to, aby minimalizovaly ztráty a zkrátily dobu války.

Zelenskyj věří, že vítězstvím Ukrajiny bude příměří. Rusko musí stáhnout jednotky z Ukrajiny, přijatelná dohoda pro něj začíná návratem ke stavu z 23.února.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Ukrajinský prezident v rozhovoru s ruskými novináři zdůraznil, že odchod okupantů z Ukrajiny umožní mírové urovnání všech ostatních otázek.

Nejdůležitějším požadavkem je, že Ukrajina chce mít hranice jako před válkou. Aby se Rusko stáhlo ze všech ukrajinských území, si v tuto chvíli nikdo netroufá říct.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Chápu, že je nemožné donutit Rusko, aby se zcela stáhlo ze všech ukrajinských území. Mohlo by to vést ke třetí světové válce. Proto říkám, že máme kompromis. Vraťte se tam, kde to všechno začalo, a tam se pokusíme vyřešit problém Donbasu, obtížný problém Donbasu,“ řekl Zelenskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: facebook.com

Dodal, že nejvyšší prioritou je nyní minimalizovat ztráty a ukončit válku.

„Chci ukončit tuto válku, nechci mít statisíce mrtvých. A proto jsem neuvažoval o násilném útoku – ani na Donbas, ani na Krym,“ vysvětlil ukrajinský prezident.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: ZELENSKYJ UČINIL DŮLEŽITÉ PROHLÁŠENÍ: „ZATÍMCO TENTO PING-PONG POKRAČUJE: KDO A JAK BY NÁM MĚL DÁT LETADLA A DALŠÍ OBRANNÉ NÁSTROJE“

PŘIPOMÍNÁME: „POUŽILI JSTE SANKCE, JSME VÁM VDĚČNÍ, ALE BYLO TROCHU POZDĚ“: UKRAJINA PODLE ZELENSKÉHO BOJUJE ZA BEZPEČNOST CELÉ EVROPY

Share