Rusko podle Ukrajiny od začátku války ztratilo kolem 15 000 vojáků: Putin změnil taktiku, tvrdí WSJ

Od začátku totální ruské invaze v bojích zabila ukrajinská armáda asi 15 000 ruských vojáků. Uvedlo ukrajinské ministerstvo obrany.

Rusko ztratilo kolem 15.000 vojáků/ Zdroj: YouTube

Celkové bojové ztráty Ruska od 24.02 do 21.03 jsou kolosální. Ruské síly přišly o 498 tanků, o 1535 obrněných bojových vozidel, o 240 dělostřeleckých systémů, o 80 kusů MLRS, o 45 prostředků protivzdušné obrany, o 97 letadel, o 121 vrtulníků atd.

Rusko ztratilo kolem 15.000 vojáků/ Zdroj: YouTube

Ruský prezident Putin upravil svou taktiku ohledně války na Ukrajině vzhledem k tomu, že boje trvají už více než tři týdny: už nemá za cíl dobýt hlavní město a chce přimět Kyjev, aby se vzdal jižních a východních území, píše americký deník The Wall Street Journal (WSJ). Nejmenovaný úředník to nazval plánem B pro Putina.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

Podle nového hodnocení Putinových záměrů, které sdílejí i představitelé Bidenovy administrativy, chce Putin přimět Kyjev, aby přijal ruské nároky na jižní a východní území Ukrajiny. Rusko chce zabezpečit „pozemní most“ mezi západním Ruskem a Krymským poloostrovem a rozšířit kontrolu nad Donbasem.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

Ruská armáda bude pokračovat v ostřelování ukrajinských měst v naději, že to donutí Zelenského, aby souhlasil s požadavky Ruska, zejména na neutrální status. Pokud budou Putinovy ​​požadavky odmítnuty, očekává se, že se pokusí pokračovat ve válce.

Lidé/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

Američtí představitelé tvrdí, že by Putin mohl rozšířit své vojenské cíle, pokud se jeho armádě začne dařit lépe.

Vzhledem k silnému odporu Ukrajiny ale není jasné, zda ruská armáda dokáže shromáždit dostatek vojáků, aby obklíčila Kyjev a obsadila hlavní město.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

PSALI JSME: RUSKÉ ELITY ZVAŽUJÍ SVRŽENÍ PREZIDENTA PUTINA, TVRDÍ UKRAJINSKÉ TAJNÉ SLUŽBY

PŘIPOMÍNÁME: VĚTŠINA RUSŮ BY PODLE PRŮZKUMU SOUHLASILA I S ÚTOKEM NA ZEMĚ EU: NĚKTEŘÍ RESPONDENTI ZMÍNILI I ČR

Share