“Zpívala při smažení vajíček na cibulce slavné operetní árie”: Jan Hrušínský napsal velký vzkaz o své milované babičce Méry

Známý herec Jan Hrušínský pochází z umělecké rodiny. Jeho tatínkem byl jeden z nejpopulárnějších herců 20.století, a ve dnešní době Jan prozradil, že umělecky život měla i jeho babička Hermína, které Jan laskavě říkal Méry.

Herec promluvil, že jeho babička byla velmi známou divadelní hereckou a její otcem byl divadelní podnikatel a principál Václav Červíčka. Podle slov Jana, jeho babička hrála jen velké role, a měla herecký talent od svého dětství, kvůli tomu byla velmi úspěšná.

Babička Jana Hrušínského Hermína Červíčková/Zdroj: facebook.com

Hermína zahrála v Tanečku panny Márinky, Madame Sans-Gene a také Loutce. “Krátce po 2.světové válce, kdy drobní divadelní podnikatele přišli o své koncese, působila v nuselském Tyláčku a v padesátých letech s divadlem musela ukončit,” napsal herec na svém Facebooku.

Jan napsal, že svou babičku moc miloval, protože Méry je jednou z těch, kdo ho seznámil s divadelním životem. “Méry mě brávala každou neděli na odpolední pohádku do kina Tatra, kde pravidelně kupovala čokoládové bonbóny s peprmintovou naplní,” dodal herec.

Babička Jana Hrušínského Hermína Červíčková/Zdroj: facebook.com

“V kuchyni, v červených teplákách a parádní růžové krajkové zástěře, zpívala při smažení vajíček na cibulce slavné operetní árie a sypala z rukávu historky z divadelního spolku. Přenášela se tak do doby svého mladí a potlesku, po kterém se ji evidentně stýskalo,” uvedl Jan.

Hercovi se také po své babičce velmi stýská, protože byla nejen úspěšnou hereckou a zpěvačkou, ale i úžasnou babičkou, která svého vnuka milovala, a snažila se z něho vychovat úžasného člověka.

Jan Hrušínský/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: HVĚZDA ORDINACE ZLATA ADAMOVSKÁ OSLAVILA SVÉ 62. NAROZENINY: DOSTALA NEJLEPŠÍ DÁREK, CO SI HEREČKA MŮŽE PŘÁT

PŘIPOMINAME: HEREČKA OBERMAIEROVÁ PROMLUVILA O OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU: HVĚZDA ULICE MÁ ÚDAJNĚ ROZHODNUTO O TOM UŽ DÁVNO

Share