Změna firemní politiky: Facebook umožní zveřejňovat výzvy k likvidaci Putina

Uživatelé Facebooku a Instagramu na Ukrajině a v některých dalších zemích budou moct v souvislosti s invazí Ruska na Ukrajinu vyzývat k násilí proti ruským vojákům, k likvidaci ruského prezidenta Vladimira Putina nebo samozvaného běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka Informovala o tom agentura Reuters.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

Meta povoluje agresivní prohlášení, když se zaměřují na ruské vojáky, kromě válečných zajatců.

Dočasné změny politiky se týkají Arménie, Ázerbájdžánu, Estonska, Gruzie, Maďarska, Lotyšska, Litvy, Polska, Rumunska, Ruska, Slovenska a Ukrajiny.

Mobil/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Sociální síť dočasně umožňuje zveřejňovat některé zprávy vyzývající k smrti Putina nebo Lukašenka v zemích, mezi které patří Rusko, Ukrajina a Polsko. Je upřesněno, že výzvy k úmrtí budou povoleny, pokud nebudou obsahovat informace o místě a způsobu.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

„V důsledku ruské invaze na Ukrajinu jsme dočasně upravili formy politického vyjadřování, které obvykle porušují naše pravidla, jako jsou agresivní prohlášení. Jsme ale proti výzvám k násilí proti ruským občanům, kteří si zaslouží důvěru,“ uvedla Meta.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

PSALI JSME: PUTIN PŘIPRAVUJE TERORISTICKÝ ÚTOK NA JADERNOU ELEKTRÁRNU V ČERNOBYLU, TVRDÍ UKRAJINSKÁ VOJENSKÁ ROZVĚDKA

PŘIPOMÍNÁME: VLADIMIR PUTIN ŘEKL, ZA JAKÝCH PODMÍNEK BUDE NA UKRAJINĚ MÍR: ČEŠTÍ EXPERTI PROZRADILI, ZDA BY MOHL VOJENSKÝ KONFLIKT BRZY SKONČIT

Share