Žena odstranila starý koberec v domě a pod ním narazila na pozdrav ze 70. let: Na webu si lidé jistí, že z nálezu by se neměla moc radovat

Když se uživatelka Redditu CallistoChemical rozhodla vyhodit starý koberec ve svém domě, nečekala, že pod ním najde takové pozdravy.

Nebezpečný nález/ Zdroj: madealeaks.ru

Zdá se, že ho bývalí majitelé bytu tam nechali, ale zapomněli ženu o tom varovat.

„Strhli jsme starý bílý koberec v domě a očekávali, že pod ním uvidíme obyčejný beton, ale místo toho jsme našli takové mistrovské dílo ze 70. let“ napsala CallistoChemical.

Na potvrzení svých slov žena také zveřejnila obrázek s neobvyklým nálezem. Na snímku je vidět velmi jasný povlak, jako by byl vytvořen ze speciálních vzorovaných skvrn spojených dohromady.

Koberec byl pravděpodobně součástí interiéru bývalých majitelů, kteří v domě žili dlouho před CallistoChemical.
A vzor je s největší pravděpodobností spojen s vlivem hippie kultury, která vzkvétala v 60. a 70. letech minulého století. K výstavbě bytů podle ženy došlo právě v roce 1972.

Zábavný pozdrav z minulosti upoutal pozornost CallistoChemical, která je nyní úplně zmatený. Žena neví, co má dělat s takovým starým nálezem: nechat to tam nebo prodat ho někomu, kdo by mu dál nový život.

„Pro ty, kteří si to hned neuvědomili. To je koberec, ne dlaždice nebo vinyl! Nevím, co s tím dělat. Náš nový nájemce je opravdu proti tomu a kromě toho je povlak pěkně opotřebovaný. Stále mám v plánu ten koberec zachránit, i když nevím proč,“ uvedla CallistoChemical.

Nebezpečný nález/ Zdroj: madealeaks.ru

Lidé ale poradili ženě, aby si vzpamatovala a nespěchala s rozhodnutím ponechat koberec. Byly pro to opravdu dobré důvody.

„Vidím nějaké černé skvrny nebo tmel. Mohou obsahovat azbest. Na zadní straně starého nátěru může být také podezřelý materiál.“

„V 70. letech se olovo a azbest používali ve stavebnictví běžně. Ale teď se ani neptejte na naše zdraví…“

Faktem je, že v 70. letech byly materiály na základě azbestu ve stavebnictví velmi populární. Tento trend brzy přišel k ničemu, protože neustálý kontakt s azbestem zhoršoval zdraví obyvatel budovy.

Předpokládá se, že jsou to materiály na základě azbestu, které mohou způsobovat různá onemocnění, včetně rakoviny.
CallistoChemical neignorovala varování a připustila, že určitě zkontroluje nález na přítomnost toxinů a až poté rozhodne o jeho dalším osudu.

PSALI JSME: “JSEM ZDRAVÝ, PLNÝ ENERGIE, ELÁNU, RADOSTI Z TOHO, ŽE SE POTKÁVÁME S KAMARÁDY MUZIKANTY”: S KÝM OSLAVIL SVÉ OSMASEDMDESÁTÉ NAROZENINY FELIX SLOVÁČEK

PŘIPOMÍNÁME: “PROSTĚ SI UŽÍVÁME TY NEJHEZČÍ VĚCI V POSTELI”: ŠTĚPÁNKA HADENOVÁ ZE SVATBY UKÁZALA NOVÉHO MUŽE

Share