Miloš Zeman se tvrdě opřel do Markéty Pekarové Adamové: jak předsedkyně Sněmovny reagovala na jeho slova

Podle prezidenta Miloše Zemana je šéfka dolní komory parlamentu Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) prokletím české politiky. Řekl to v pořadu Partie Terezie Tománkové a byla to jeho reakce na její výrok, že by opozice měla šoupat nohama. Šéfka TOP 09 nebyla jeho výrokem překvapena. Uvedla to pro CNN Prima News.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Markéta Pekarová Adamová řekla, že ji nepřekvapuje, že hlava státu její výroky zkresluje a ani ji to nemrzí. Podle ní byl prezident vždy takový a nezmění se.

V rozhovoru pro Právo před několika týdny mluvila o tendru na dostavbu Dukovan. Připomněla, že loni tehdejší ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) hovořil o tom, že by se tendru mohla zúčastnit ruská společnost Rosatom.

„Jemu i všem podobným, kteří nám teď cokoliv vzkazují a radí, doporučuji, aby radši šoupali nohama a mlčeli v koutě,“ řekla pro Právo Markéta Pekarová Adamová.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Hlava státu se podle ní ozvala jako „klasická potrefená husa“. Řekla také, že prezident v minulosti prosazoval, aby bloky jaderné elektrárny postavila ruská společnost Rosatom. Podle ní by v takové situaci Česko mohlo být závislé na diktatuře, která nyní zabíjí nevinné.

Miloš Zeman její výrok vnímal tak, že prý mluvila o celé opozici. Podle jeho názoru jsou její slova protikladem politické demokracie. Prohlásil, že opozice má v demokracii klíčovou roli.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

„Pekarová je podle mého prokletím české politiky,“ uvedl v neděli pro CNN Prima News Miloš Zeman. Dodal, že každá politika si někdy prokletí zaslouží, ale jakmile toto prokletí zmizí, všichni se budou moci znovu radovat.

PSALI JSME: LUKAŠENKO O DIKTATUŘE V BĚLORUSKU: „DÍKY BOHU, ŽE EXISTUJE“

PŘIPOMÍNÁME: PUTIN JE VELMI BLÍZKO K TOMU, ABY SE VZDAL TERMÍNU „SPECIÁLNÍ OPERACE“: JAKÝ BY MOHL BÝT DALŠÍ KROK

Share