„Že se nestydíte“ : Bartoš během předvolební debaty tvrdě zkritizoval vládu za vyjádření Babiše o zvládnutí epidemiologické situace

V Česku se může obnovit plošné testování, pokud se zhorší epidemiologická situace. Uvedl to vicepremiér Jan Hamáček. Předseda vlády Andrej Babiš zdůraznil, že Česká republika je nejpromořenější zemí na světě. Nejvíce zástupce vlády kritizoval předseda Pirátů Ivan Bartoš. Informuje o tom web idnes.cz s odkazem na CNN Prima NEWS.

„Že se nestydíte,“ pustil se Bartoš do Babiše za vyjádření o tom, že jsme „best in covid“. Šéf Pirátské strany vytkl vládě 30 tisíc mrtvých.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Následně Bartoš reagoval na to, že mu Babiš několikrát skočil do řeči a dodal, že v pořadu Čau, lidi ho nikdo nevyrušuje, když mluví.

Premiér naopak vytkl opozici to, že nepomáhala vládě s koronavirem bojovat a byla ráda, když situace byla špatná.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babiš vzbudil pozornost poté, co po roce znovu prohlásil, že země Vysehradské čtyřky jsou „best in covid“ s odkazem na počty nakažených za poslední týden na 100 000 obyvatel.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Skutečností je také to, že Česko je nejpromořenější zemi na světě. Předseda lidovců Marian Jurečka proto žádá, aby se v Česku uznávaly protilátky proti covidu stejně jako očkování nebo negativní test.

Následně Babiš promluvil o zdravotnictví a důchodech. Předseda vlády zdůraznil, že žádná vláda je nezvyšovala tolik jako jeho.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

„Kvalitu života nemohu posuzovat absolutním měřítkem výše důchodu a zvyšováním důchodu,“ oponoval Babišovi Jurečka.

Psali jsme:„Když bude svatba, tak aspoň víme, co se tam bude hrát“: Jaromír Jágr se zamyslel nad detaily své svatby

PSALI JSME: SOŇA PEKOVÁ PROHLÁSILA, ŽE BUDE KANDIDOVAT DO SNĚMOVNY A JE PROTI OPATŘENÍM: ZA JAKÉ POLITICKÉ HNUTÍ BUDE KANDIDOVAT

PŘIPOMÍNÁME: KALOUSEK ŘEKL, KOHO BY LIDÉ MĚLI VOLIT DO SNĚMOVNY: EXPOSLANEC PROZRADIL, JESTLI UVAŽUJE O NÁVRATU DO POLITIKY

Share