Zahradník zkontroloval, zda růže „ožije“, pokud bude zasazena do brambor

Je-li možné pěstovat růži pomocí brambor? Muž se rozhodl provést jeden experiment, ale výsledek experimentu byl neočekávaný. Ted místo květu sklidí úrodu.

Růže a brambory/Zdroj: medialeaks.ru

Uživatel webu „Pikabu“ s přezdívkou Septerracote dal své manželce růže na začátku roku 2021. Okvětní lístky brzy vyschly, ale řízek byl stále čerstvý. Muž se rozhodl opakovat neobvyklý experiment, který viděl na Instagramu.

“Manželka ukázala video, ve kterém uřezávají řízky z růže a dávají to do brambory. Výsledkem je, že růže začíná růst.”

Hlíza dodává rostlině živiny: škrob, vitamíny, fytohormony a vlhkost. Brambora také chrání stonek před podchlazením a vysycháním, stejně jako od škůdců a patogenů, které obvykle žijí v zemi.

Růže a brambory/Zdroj: medialeaks.ru

V domě Septerracote bylo brambor více než dost a také květin. Když si začínající zahradník vybral působivější ovoce, vyřízl z něj jádro, vložil dovnitř růži, posypal všechno zeminou a čekal.

„Zajistím pro tebe květinovou zahradu! “ – řekl jsem své manželce.

Je pravda, že kouzlo, jako ve videu, nefungovalo. Muž nevěděl, jak se o rostlinu starat a co dělat v tomto procesu, ale řízek nakonec vyschl a změnil se na hůl. Ne všechno je však tak smutné – experiment má své výhody, protože muž bude brzy sklidit úrodu.

Rostlina/Zdroj: medialeaks.ru

PSALI JSME: JEDNODUCHÉ A ÚČINNÉ HNOJIVO PRO RŮŽE, DÍKY NĚMUŽ MOJE RŮŽOVÁ ZAHRADA VYPADÁ SKVĚLE

PŘIPOMÍNÁME: JAK SE VÁŽÍ ZVÍŘATA V ZOOLOGICKÝCH ZAHRADÁCH: NIC PODOBNÉHO JSTE ROZHODNĚ JEŠTĚ NEVIDĚLI

Share