Volodymyr Zelenskyj: Zastavení palby bude možné pouze tehdy, když Putin bude chtít jednat

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je přesvědčen, že zastavení palby je možné pouze v případě, že ruské vedení bude mít zájem na dosažení diplomatických dohod. Uvedl to v rozhovoru pro americký list The Wall Street Journal.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Pokud jde o zastavení palby, pak musíme vidět touhu po příměří ze strany Ruské federace. Pokud to neuvidíme, pokud opravdu chtějí příměří, musí to ukázat.

Nyní jsme se dohodli na zastavení palby v Mariupolu, aby mohli odejít civilisté… Pokud se setkáme s prezidentem Putinem, dojde k zastavení palby…Pak tomu můžeme věřit,“ prohlásil Zelenskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: facebook.com

„Zastavení palby ale neznamená, že ruské jednotky zůstanou tam, kde stojí teď, a dojde k „zamrzlému konfliktu“.

Naše vyjednávací skupiny komunikují, jako tomu bylo v Turecku, o přípravách schůzky nebo o budoucích dohodách mezi zeměmi. Ale je to pouze komunikace.

Můžu vám upřímně říct, že v sílu takových dohod opravdu nevěřím. Myslím, že je důležité mluvit, ale dokud prezident Ruské federace osobně něco nepodepíše nebo neřekne, nebral bych takové dohody vážně,“ řekl.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: facebook.com

Ukrajinský prezident vysvětlil, že nebude souhlasit s tím, aby na území Ukrajiny byli ruští vojáci. Dodal, že je stále v šoku z chování ruských vojáků, mučení a zabíjení civilistů.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: „LIDÉ NA TO NEJSOU PŘIPRAVENI“: ZELENSKYJ PROHLÁSIL, ŽE SE UKRAJINA NEVZDÁ ŽÁDNÉHO ÚZEMÍ, A ŘEKL, KDY SKONČÍ VÁLKA

PŘIPOMÍNÁME: ZELENSKYJ SI NEMYSLÍ, ŽE SE PUTIN ZBLÁZNIL: RUSOVÉ ROZUMÍ TOMU, CO DĚLAJÍ

Share