Vláda znovu změnila opatření, které platilo jen dva dny v pondělí a v úterý: došlo ke změně termínu karantény pro rodiny, kde se někdo nakazil koronavirem

Kabinet opět razantně mění svůj postoj. Dva dny platilo opatření, že rodiny, které mají člena nakaženého koronavirem, který se neizoloval od ostatních členů rodiny, museli být v karanténě 21 dní. Nyní bude karanténa pro členy těchto rodin trvat 14 dní. Změny vstoupily v platnost ve středu. Píše o tom CNN Prima News.

Minulý týden ministři stanovili opatření, že pokud má rodina člena, který se nakazil koronavirem a nemá možnost se izolovat od ostatních členů rodiny, pak karanténa pro všechny ostatní členy jeho rodiny bude 21 dní.

Muž s rouškou / Ilustrační foto / Zdroj: gettyimages.com

Vláda se ale rozhodla znovu změnit své usnesení, které fungovalo jen v pondělí a v úterý.

Rodinní příslušníci nebo jiní lidé, kteří žijí v jedné domácnosti s infikovanou osobou a kteří se od ní nemohou izolovat, budou muset podstoupit PCR test mezi 5. až 7. dnem po pozitivním výsledku testu nakažené osoby.

Žena s respirátorem / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ale poslední termín pro PCR testu je desátý den. Pokud budou výsledky jejich testů negativní a nebudou mít žádné příznaky, karanténa pro ně skončí na patnáctý den po pozitivním výsledku testu jejich rodinného příslušníka.

Není to poprvé, co vláda mění délku karantény a izolace. Nejprve bylo prodlouženo z 10 dnů na 14 dní, pak na 21 dní a nyní opět sníženo na 14 dní.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nyní v karanténě mohou nezůstávat lidé, kteří měli koronavirus během posledních 90 dnů, nebo ti, kteří dostali dvě dávky vakcíny a po druhé dávce uplynulo již 14 dní.

PSALI JSME: BÝVALÝ KOORDINÁTOR OČKOVÁNÍ ZDENĚK BLAHUTA PROMLUVIL O SPOLUPRÁCI S BABIŠEM: ŘEKL, PROČ BY PODLE NĚJ TENTO ČLOVĚK NEMĚL ŘÍDIT STÁT

PŘIPOMÍNÁME: JAN DOLANSKÝ A LENKA VLASÁKOVÁ PROZRADILI, KDY PROBĚHLA JEJICH UTAJENÁ SVATBA: VE DNEŠNÍ DOBĚ DÍKY SVÉMU MANŽELOVI LENKA MÁ DVOJITÉ PŘÍJMENÍ

Share