Vláda na jednání řešila hlavně věci spojené s koronavirem: rozhodla o tom, jak se bude testovat ve firmách, změní se také výše nemocenské pro lidi v karanténě

V pondělí vláda především jednala o koronaviru a řešilo se například testování ve firmách, které mají více než 250 zaměstnanců. Kabinet rozhodl, že testování bude povinné pro podniky s 50 zaměstnanci a více. Rovněž byl schválen návrh ministryně práce Jany Maláčové o 100% nemocenské na březen a duben. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Ministr průmyslu Karel Havlíček uvedl, že do 12. března musí poprvé protestovat své zaměstnance firmy nad 250 pracovníků a do 15. března, které mají 50 až 249 zaměstnanců.

Dle slov Havlíčka testování se zúčastní více než 10 000 firem a za 14 dní bude testováno kolem 2,1 milionu lidí. Používat se budou antigenní testy.

Kabinet také svým rozhodnutím nasadí zhruba 5 tisíc vojáků a 300 celníků, kteří budou pomáhat během bezpečnostních kontrol.

Nezapomněla vláda i na lidi v nouzi. Bude pro ně uvolněno 3 miliony respirátorů.

Jan Hamáček a Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Ministr vnitra Jan Hamáček také prohlásil, že chce s ostatními členy vlády projednat uvolnění léku ivermectin, který se prodává na sousedním Slovensku.

Nakonec ministryně Jana Maláčová řekla, že kabinet souhlasil s její návrhem na 100% nemocenskou pro lidi, kteří musí do karantény nebo izolace kvůli covid-19. Platit bude během března a dubna.

„Zítra návrh projedná Sněmovna, ve středu Senát. Držte palce,“ dodala politička.

PSALI JSME: INICIATIVA CHCÍPL PES CHCE USPOŘÁDAT DEMONSTRACI: CO CHTĚJÍ VLÁDĚ ŘÍCT A CO NAVRHUJÍ

PŘIPOMÍNÁME: JOSEF KOKTA PROZRADIL, CO SI MYSLÍ O PORODU SVÉ MANŽELKY ORNELLY: „MÁME VELKÉ OBAVY“

Share