Iniciativa Chcípl PES chce uspořádat demonstraci: co chtějí vládě říct a co navrhují

Iniciativa Chcípl PES chce uspořádat demonstraci na Staroměstském náměstí v Praze v neděli. Chtějí tak učinit i přesto, že už vstoupilo v platnost omezení pohybu mezi jednotlivými okresy. Informoval o tom portál iDNES.cz.

O svých záměrech informovali zástupci iniciativy během tiskové konference. Uvedli také, že nejsou schopni kontrolovat počet účastníků demonstrace.

Iniciativa Chcípl PES / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Plánují ale vše uspořádat tak, aby byla dodržena základní opatření, například rozestupy apod. Doufají, že se to bude dít trochu podobným způsobem, jako tomu bylo 10. ledna.

Podle opatření, která nyní platí, je možné uspořádat shromážďování až 100 lidí ve skupinách po 20 osobách. Samozřejmě to lze provést pouze při dodržení základních opatření.

Iniciativa Chcípl PES / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle právníka iniciativy Radka Suchého program demonstrace a další podrobnosti budou zveřejněny na jejich webu. Tam budou pro účastníky i formuláře s čestným prohlášením.

Požadoval také po ministru vnitra Janu Hamáčkovi, aby nebyly uplatňovány „nějaké represe“ proti lidem, kteří přijdou vyjádřit svůj názor.

Iniciativa Chcípl PES / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Jeden z členů iniciativy David Biksadský řekl, že si sami připravili letáky, je to jejich reakce na informační kampaň kabinetu. Tímto způsobem chce ukázat, že vláda sděluje pouze jednostranné informace.

Podle zástupců Chcípl PES Davida Biksadského a Jakuba Olberta by adekvátním řešením bylo zavedení tvrdého lockdownu na dva týdny. To znamená, že podle jejich názoru na dva týdny by měly být uzavřeny také průmyslové podniky.

Iniciativa Chcípl PES / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Také podle nich je nutné, aby vláda Andreje Babiše rezignovala a místo ní nyní vedla zemi úřednická vláda.

PSALI JSME: GABRIELA SOUKALOVÁ PROMLUVILA O SVÉM TĚHOTENSTVÍ: „TEN NAHOŘE TO CHTĚL ASI JINAK. BERU TO JAKO VELKÉ POŽEHNÁNÍ“

PŘIPOMÍNÁME: “MÁ SMYSL PRO HUMOR A NESOUDÍ”: HEREČKA NELA BOUDOVÁ UKÁZALA SVÉHO NOVÉHO CHLAPA

Share