Veterinář nabídl uspat kotě kvůli jeho vzhledu, ale majitelé nemohli učinit tak těžké rozhodnutí a dali mu šanci

Dítě se narodilo se zajícovým retem a zkroucenými zadními tlapkami, ale jeho vůle žít si podmanila majitele.

Kotě/Zdroj: goodhouse.ru

Kotě jménem Děda se narodilo s bratry a sestrami, ne první a ne poslední. Majitelé si okamžitě všimli podivné tváře dítěte: vypadalo vrásčitě. Mělo problémy s rtem. Bohužel to nebylo vše – zadní tlapky kotěte vypadaly zkrácené a nebyly rovné.

Rychle vyšlo najevo, že na rozdíl od jiných koťat se toto dítě nemohlo plazit. A nemůže ani pít z láhve: kvůli problému se rtem se neustále dusí. Majitelé vyzvedli dítě a spěchali k veterináři v naději, že specialista bude schopen navrhnout, jak pomoct postiženému kotěti. Ale veterinář jen řekl, že nejhumánnější možností je uspat kotě.

Ale kotě vypadalo tak plné života, že majitelé nemohli učinit tak těžké rozhodnutí. Dítě bylo navíc zjevně velmi hladové, takže bylo nutné jednat rychle. Měli štěstí – ukázalo se, že jejich kamarád zná dobrovolnici jménem Stephanie, která mu může pomoct. Dívka věděla, co má dělat: kotě muselo být krmeno každou hodinu hadičkou – ani láhev s mlékem by nefungovala. A zkroucené tlapky vyžadují pravidelnou masáž.

Stephanie dala kotěti jméno Děda – kvůli jeho legračnímu zvrásněnému obličeji a srsti. Dobrovolnice říká, že křivé tlapky kotě lze s největší pravděpodobností napravit – důvodem jsou krátké šlachy. Dívka doposud se stará o dítě, krmí ho několikrát denně a po jídle nezapomíná masírovat bříško.

Děda vypadá mnohem lépe. Jsme si jisti, že kdyby ho ten veterinář teď viděl, změnil by názor. Jde ovšem o to, že nejde jen o nepřetržitou péči Stephanie – bez vlastní vůle tohoto malého tvora žít by se nic nestalo.

Nedávno Dědeček poprvé otevřel oči a Stephanie vybuchla smíchem, když uviděla ten malý obličej. Přiznává, že pro dítě zvolila správné jméno – zdá se, že oddělený vzhled tohoto kotěte světu napovídá, že toho viděl hodně. Moderní medicína dává šanci nejnešťastnějším zvířatům.

Už jste se někdy starali o novorozená koťata?

PSALI JSME: KOTĚ BEZ DOMOVA SE ZAMILOVALO DO POLICISTY A CHTĚLO SE STÁT JEHO „KOČKOU PŘES RAMENO“

PŘIPOMÍNÁME: FENA NAŠLA V KŘOVÍ KOTĚ, KTERÉ POTŘEBOVALO POMOC: JAK SE ZVÍŘE ZMĚNILO ZA 2 ROKY

Share