“Superkrizový” plán Jana Blatného: Co si myslí o dnešní situaci Jaroslav Flegr

62letý český vědec a parazitolog Jaroslav Flegr se rozhodl portálu Extra vyjádřit se o dnešní koronavirové době. Také známý vědec řekl svůj názor o “superkrizové” variantě ministra zdravotnictví Jana Blatného, kterou sdílel před pár dny.

Jaroslav Flegr/Zdroj: youtube.com

Podle Blatného, pokud se situace v ČR nezlepší, vláda muže uplatnit zákaz stýkaní se členy rodiny, a také omezit pohyb kolem bydliště. Podle Flegra taková opatření jsou nutná.

Známý parazitolog uvedl, že ve velkém množství států podobná opatření už jsou dávno zavedena. Podle jehož slov, v ČR by taková opatření lidi nepřijali kvůli chybám, které vláda udělala během první a druhé vlny koronaviru.

Jaroslav Flegr/Zdroj: youtube.com

Svět ve dnešní době ohrožuje tzv. Britská mutace koronaviru, která je agresivnější a šíři se o několikrát rychleji. Podle Flegra, přísnější opatření určitě zavedou, když se v Česku tatá mutace začne rychle šířit.

Jaroslav také uvedl, že ve dnešní době jakákoliv školní docházka musí být absolvovaná každotýdenním testem PCR, který podle Flegra je o vícekrát lepší, než antigenní.

Jaroslav Flegr/Zdroj: youtube.com

“Zachovat všechna opatření, nic nerozvolňovat. Finančně motivovat lidi, aby se nevyhýbali karanténě a aby nezatajovali své kontakty,” uvedl vědec.

Podle Flegra omezení stýkaní mezi členy rodiny je velmi účinné, a dokonce nemá žádný vliv na ekonomiku státu. Parazitolog je jistý, že se obyvatele ČR zvládnou vrátit do normálního života jenom po očkováni rizikové skupiny lidi.

Jaroslav Flegr/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: MINISTR BLATNÝ ŘEKL, KDY SE MŮŽE ROZVOLNIT: PREZIDENTOVI LÉKAŘSKÉ KOMORY KUBKOVI VADÍ, ŽE SE ODKLÁDÁ OČKOVÁNÍ LÉKAŘŮ

PŘIPOMINAME: MOŽNÉ OMEZENÍ SETKÁVÁNÍ V RODINÁCH: JAN BLATNÝ OZNÁMIL, ŽE MÁ ZÁLOŽNÍ PLÁN V PŘÍPADĚ RYCHLÉHO ŠÍŘENÍ NOVÉ MUTACE KORONAVIRU

Share