Sigmund Freud byl přesvědčen, že tyto tři věci o sobě byste neměli nikomu říci

Sigmund Freud byl přesvědčen, že tyto tři věci o sobě byste neměli nikomu říci. Zjistěte, o čem mluvil.

Sigmund Freud/ Zdroj: YouTube

Nic špatného ani dobrého: jen jednat

Sigmund Freud/ Zdroj: YouTube

Freud byl přesvědčen, že by o sobě nikdo neměl říkat něco dobrého nebo špatného, protože činy mluví mnohem více a hlasitěji než jakákoli slova. Mluvením o svých úspěších dáváte partnerovi nevědomky pocítit jeho selhání na pozadí vašich úspěchů.

To může vyvolat žárlivost u někoho, s kým jste sdíleli dobrou zprávu o sobě. Tak můžete získat nepřátele a závistivce.

A pokud mluvíte o problémech, nedobrovolně vzbuzujete v protivníkovi důvěru a zvyšujete její sebevědomí. Pokud budete neustále sdílet špatné informace, můžete přilákat ty, kteří chtějí dávat rady, nebo energetické upíry, kteří cítí radost z problémů ostatních.

Plány

Sigmund Freud/ Zdroj: YouTube

Sdílením svých plánů s někým můžete zabránit dosažení cíle. Faktem je, že samotný proces sdílení plánu vzbuzuje vaše sebevědomí a budí dojem, že většinu cesty už máte za sebou.

A když vás pochválí, cítíte falešné potěšení, ztrácíte motivaci. Vědomí chápe, že plán je třeba provést, ale nevědomě si myslíte, že jste toho už udělali hodně, takže se o cíl snažíte méně.

To lze přirovnat k žízni nebo hladu. Přemýšlíte o budoucích výsledcích a cítíte radost, ale zároveň jste bdělí, prakticky se nepohnete kupředu. Jste tak spokojení s pocitem, který byl cítit ze samotného příběhu nebo z reakce partnera na něj.

Tajemství

Sigmund Freud/ Zdroj: YouTube

Pokud máte něco cenného a hlavně důležitého, nesdílejte to, ani s těmi nejbližšími. Někteří se mylně domnívají, že odhalením tajemství se můžete s člověkem sblížit, protože bude vědět něco tajného.

Sigmund Freud/ Zdroj: YouTube

Ale ve skutečnosti je všechno jinak. Jakmile jakékoli informaci přiřadíte status tajemství, člověk, který o tom tajemství slyšel, pocítí silnou, někdy neodolatelnou touhu sdílet tyto informace s někým.

V důsledku toho se informace mohou šířit rychlým tempem. Takže to nejdůležitější je lepší mít jen u sebe v hlavě.

PSALI JSME: KELLY CLARKSONOVÁ BUDE MUSET SVÉMU EXMANŽELOVI PLATIT VÝŽIVNÉ: DOSTANE V PŘEPOČTU PŘES ČTYŘI MILIONY KORUN MĚSÍČNĚ

PŘIPOMÍNÁME: “ŽILA KAŽDÝ DEN JAKO SVŮJ POSLEDNÍ“: ANIČKA SLOVÁČKOVÁ PROMLUVILA KDO JÍ PODPOROVAL V NEJTĚŽŠÍCH OKAMŽICÍCH

Share