„Svobody se nevzdáme“: demonstranti se sešli před Poslaneckou sněmovnu a protestují proti pandemickému zákonu

Před Sněmovnou se dnes koná demonstrace, kterou organizovalo hnutí Otevřeme Česko –⁠ Chcípl PES. Lidé nechtějí, aby byla schválena novela pandemického zákona. Poslanci měli novelu projednat v úterý. Informuje o tom CNN Prima News.

Demonstrace odpůrců pandemického zákona / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ráno přišlo na Malostranské náměstí několik desítek lidí. Demonstranti nechtějí, aby byl schválen pandemický zákon.

Nyní je tam asi 150 lidí a pravděpodobně se jejich počet během dne ještě zvýší. Například někteří lidé přijíždějí do hlavního města z jiných měst, aby vyjádřili svůj názor.

Demonstrace / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Očekává se, že do české metropole přijede několik desítek aut. Podle organizátorů nehodlají zablokovat Prahu, ale chtějí demonstrovat, že s přijetím novely tohoto zákona nesouhlasí.

„Svobody se nevzdáme,“ vykřikují heslo účastníci demonstrace. Také často opakují, že nejsou ovce.

Demonstrace odpůrců pandemického zákona / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Demonstranti plánují v úterý protestovat až do večera. Od 13 hodin má Chcípl PES naplánovanou tiskovou konferenci. Podle nich jsou připraveni protestovat i v následujících dnech.

Psali jsme:„Protože únava veliká“: Proč reakce Dagmar Havlové na komentář fanouška bere dech

PSALI JSME: MINISTERSTVO FINANCÍ ZA SOCIÁLNÍ SÍTĚ ALENY SCHILLEROVÉ ZAPLATILO TÉMĚŘ DVA MILIONY KORUN: JIŘÍ PAROUBEK OKOMENTOVAL TUTO SITUACI

PŘIPOMÍNÁME: ZEMAN POBLAHOPŘÁL ČÍNSKÉMU PREZIDENTOVI K OSLAVÁM NOVÉHO ROKU: ČÍNU POCHVÁLIL A ŘEKL, ŽE SI ŤIN-PCHING JE PŘÍTEL

Share