Pokud prochází váš vztah krizí: Psychologové doporučují společné sledování televize

Sledování televize může mít někdy negativní dopad na lidi, zejména na děti.

Sledování televize zachrání váš vztah/ Zdroj: syl.ru

Ale tato aktivita má také své výhody, zejména pokud jde o vztah. Podle psychologů má společné sledování filmů a televizních pořadů pozitivní dopad na rodinný život.

Jaký to má smysl?

Když dva partneři sledují své oblíbené pořady nebo seriály společně, mají šanci upevnit svůj vztah na mnohem hlubší úrovni. Podle výzkumu psychologů je jedním ze způsobů, jak se mohou dva lidé cítit blíže, sdílená sociální realita.

Sledování televize zachrání váš vztah/ Zdroj: syl.ru

Co to znamená? Kromě možnosti sdílet stejné koníčky mohou dva partneři trávit společně čas před televizí, což jim umožňuje být „na stejné úrovni“a najít něco společného.

Sledování televize zachrání váš vztah/ Zdroj: syl.ru

Vliv diskusí na romantické filmy

Společné sledování romantických filmů může oba partnery přimět, aby si povídali o nádherných okamžicích v jejich milostné minulosti. A v některých situacích může být jednodušší diskutovat o milostném příběhu, který je momentálně na malé obrazovce, než sdílet své vlastní zkušenosti.

Může podporovat skutečnou komunikaci a v některých případech zachránit manželství nebo vztah. Mnoho lidí považuje za obtížné mluvit o svých pocitech nebo potřebách, ale odborníci se domnívají, že partneři mohou proměnit akce postavy ve filmu tak, aby usnadnily intimní diskuse tím, že jim usnadní přístup k těmto tématům.

Sledování televize zachrání váš vztah/ Zdroj: syl.ru

Jeden z mužů, kteří se studie zúčastnili, uvedl, že pokud dva partneři sledují společně situační komedii, mohou mít speciální zážitek – je dobré, aby se oba smáli a bavili se.

Smích pomáhá tělu produkovat endorfiny v mozku, díky čemuž se budete cítit lépe. Díky těmto okamžikům mohou vaši partneři na chvíli zapomenout na problémy a plně si užít společnost toho druhého.

Televizní seriály, které vypadají jako skutečné

Psychologové také tvrdí, že dramatické filmy mají často velký dopad na páry. Dramata obvykle zobrazují skutečné události a mohou povzbudit partnery, aby se podělili o své pohledy na situace z televize a zahájili konverzaci o svém vztahu.

Sledování televize zachrání váš vztah/ Zdroj: syl.ru

Pro některé lidi může být tato terapie nepříjemná a stresující. Na druhou stranu, sledování televize a mluvení o filmových scénách může být méně děsivé. Tímto způsobem jsou partneři ochotnější účastnit se diskuse, protože celý proces probíhá v pohodlí jejich domova.

PSALI JSME: OCHRNUTÉHO ROTVAJLERA HODILI DO POPELNIC: PES ALE MĚL TOUHU K ŽIVOTU

PŘIPOMÍNÁME: ZDENĚK GODLA DOSTAL ROLI V ZAHRANIČÍ: NATÁČENÍ SE ZÚČASTNÍ I DALŠÍ ČESKÝ HEREC

Share