Plaga promluvil o návratu do škol dalších žáků: Ministr školství uvedl, jak bude dál probíhat rozvolňování

Po několika měsících dálkové výuky se do škol vrací žáci prvního stupně základních škol a otevřou se rovněž i školky. Ministr školství Robert Plaga uvedl, jak bude dál probíhat rozvolňování ve školách. Podmínkou je prý ale dodržování protiepidemických opatření. Píše o tom web tn.nova.cz.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Resort zatím neví přesně, jaké další ročníky se budou vracet do lavic. Dle ministra je ale důležité zvládnout rotační výuku celých tříd. Pokud se ukáže, že to funguje, žáci se vrátí k prezenční výuce dříve.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

„Rotační schémata jsou možná složitá, ale jsou tady proto, aby se nám podařilo do škol dostat co nejvíc žáků,“ řekl Plaga s tím, že pro návrat dalších ročníků je důležité dodržování protiepidemických opatření.

Škola / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Konzultace budou přístupné pro studenty posledních ročníků středních škol a pro další žáky, kterým hrozí propadnutí. Ministr také chtěl obnovit praktickou výuku, ale epidemiologové to odmítli.

Plaga dodal, že se žáci musí předem domlouvat s učiteli a sejít se jich může nanejvýš šest.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu mimo jiné zdůraznil, že antigenních testů je dostatek. Očekávají se prý další dodávky a určitě jich vystačí na květen, případně i na červen.

Existuje ale možnost, že se někteří ročníky už v tomto školním roce do škol nevrátí.

PSALI JSME: PRIORITOU V PŘÍŠTÍ VLNĚ ROZVOLŇOVÁNÍ BY MĚLY BÝT KADEŘNICTVÍ: KAREL HAVLÍČEK ŘEKL, KDY BY MOHLO NASTAT DALŠÍ ROZVOLNĚNÍ OPATŘENÍ

PŘIPOMÍNÁME: “RADĚJI BYCH MĚLA NA ZAHRADĚ STÁDO OVEČEK NEŽ NĚJAKÉHO MUŽE”: JAK JAROSLAVA OBERMAIEROVÁ OSLAVILA SVÉ KULATÉ NAROZENINY

Share