Prioritou v příští vlně rozvolňování by měly být kadeřnictví: Karel Havlíček řekl, kdy by mohlo nastat další rozvolnění opatření

Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček se domnívá, že otevření kadeřnických salonů by mělo být další prioritou při zmírnění opatření. Také si myslí, že by se spolu s kadeřníky měly otevřít i manikúrové a pedikúrové salony. Další rozvolnění opatření by mohlo nastat už za dva týdny. Píše o tom CNN Prima News.

Vicepremiér Karel Havlíček v rozhovoru pro MF DNES řekl, že budou navrhovat rozvolńování opatření pro služby, například pro služby v péči o tělo.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Zatím je ale podle něj třeba ještě projednat s ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem podmínky, za jakých budou moci tyto služby fungovat.

Ministr průmyslu a obchodu se domnívá, že lidé už tyto služby potřebují. Hovořil především o kadeřnických salonech a o salonech manikúry a pedikúry.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Vicepremiér také uvedl, že pro využití těchto služeb budou asi muset mít zákazníci negativní výsledek testu na koronavirus.

Myslí si také, že v případě testování v provozovnách by stát musel finančně pomoci. Další vlna uvolnění opatření by mohla přijít za dva týdny, pokud by to epidemická situace umožnila. Řekl to pro CNN Prima News v neděli.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Přitom Karel Havlíček řekl, že otevření restaurací zatím nebude, myslí si, že se tak stane už v posledních vlnách zmírňování opatření.

Psali jsme:Ministr zdravotnictví Petr Arenberger oznámil, kdo se bude moci v nejbližších dnech zaregistrovat na očkování: Plány ministerstva na příští měsíce

PSALI JSME: DCERA PO DOBU 50 LET NEVĚDĚLA, KDO JSOU JEJÍ RODIČE, DOKUD NENASTOUPILA DO LETADLA. OPUSTILA LETIŠTĚ S MÁMOU A TÁTOU

PŘIPOMÍNÁME: “RADĚJI BYCH MĚLA NA ZAHRADĚ STÁDO OVEČEK NEŽ NĚJAKÉHO MUŽE”: JAK JAROSLAVA OBERMAIEROVÁ OSLAVILA SVÉ KULATÉ NAROZENINY

Share